krasny nizkoenergeticky montovany drevodom na kluc

Chystáte sa stavať, no neviete kde začať? Rozhodujete sa medzi klasickým murovaným domom, alebo lacnejšou verziou moderného nízkoenergetického montovaného domu na kľúč? Prípadne nad v súčasnosti mimoriadne obľúbeným drevodomom? Aby sme vám tento proces urýchlili a uľahčili, prinášame vám 8 základných benefitov ekologických montovaných drevostavieb!

#1 Cenová dostupnosť

Cena akejkoľvek stavby závisí od viacerých faktorov. Do úvahy musíte vždy brať objem zastavanej a úžitkovej plochy, tvar stavby či kvalitu materiálu, z ktorého bude váš dom postavený. Vo všeobecnosti by sa dalo hovoriť o tom, že ceny drevodomov na kľúč sú približne o 20 až 30 % lacnejšie ako ceny murovaných domov na kľúč.

Len pre porovnanie, keby ste si chceli kúpiť murovaný dom o výmere 100 m2, zaplatili by ste za neho v priemere od 70 000 do 120 000 €. Ak by ste sa však rozhodli pre drevostavbu s rovnakou rozlohou, jej ceny by mohla začínať už na hranici 50 000 €. Samozrejme, na trhu sú aj drevostavby s rozlohou vyššou ako 150 m2 a cenami od 60 000 do 80 000 €. Vždy pokiaľ je to možné, je však potrebné uprednostniť kvalitu pred cenou.

#2 Rýchlosť výstavby

Ďalším obrovským benefitom drevodomov je čas, za ktorý dokážete bývať. Zatiaľ čo výstavba murovaných domov trvá niekoľko mesiacov alebo rokov, nízkoenergetický montovaný dom na kľúč (aj so základovou doskou) viete mať postavený už do 3 mesiacov. Stavba drevodomu je tak v priemere 8 až 10-krát rýchlejšia ako stavba klasického murovaného domu. Nehovoriac o energii, čase a peniazoch, ktoré investujete do stavania či cestovania popri výstavbe.

#3 Nízke prevádzkové náklady

Zákony Európskej únie v posledných rokoch povoľovali výstavbu novostavieb energetickej triedy A1. Avšak, od budúceho roka 2021 sa táto úspora zlepší na maximum! Stavby tak budú musieť podliehať energetickej triede A0.

Tým, že drevo je dobrý tepelný izolant, má schopnosť nielen regulovať vlhkosť pohlcovať škodlivé látky, ale aj udržiavať príjemnú klímu vo vašej domácnosti. To znamená, že výberom drevodomu značne ušetríte na energiách. O to viac, ak bude náš dom postavený ako moderný montovaný nízkoenergetický drevodom či pasívny dom. V porovnaní s klasickou stavbou tak ušetríte takmer 2/3 na inkase.

krasny nizkoenergeticky montovany drevodom na kluc

#4 Suchý proces výstavby

Ako je možné, že v drevodome budúcnosti môžete bývať už do 3 mesiacov? Vďačíme za to suchému procesu výstavby, kedy už nie je potrebné čakať, kým dom „vyschne“. Jednotlivé nosné dielce i jednotlivé priečkyskonštruujeme u nás vo výrobe a váš dom následne zmontujeme na mieste výstavby. Zároveň tento proces umožňuje výstavbu montovaných drevodomov počas celého roka. Tým pádom nie ste limitovaní na ročné obdobie. Jediným vlhkým procesom pri drevostavbe je murovanie základovej dosky. 

#5 Odolnosť voči ohňu

Vedeli ste, že drevo v sebe obsahuje približne 15 % vody? Z toho vyplýva, že ešte predtým, ako sa vznieti, všetka táto voda sa najprv musí odpariť. Ďalším dôvodom, prečo drevodom nemôže tak ľahko zhorieť, je jeho konštrukcia. Tá je naprojektovaná tak, aby odolala normou predpísaných 60 minút, teda dostatočne dlhý čas na privolanie záchranných zložiek. Pomalé horenie drevostavby ďalej súvisí aj s vrstvením jednotlivých protipožiarnych materiálov na báze nehorľavej minerálnej vlny.

#6 Flexibilita pri výstavbe

Ako sme už načrtli, drevostavby sa konštruujú vo výrobe. Aj preto je mimoriadne jednoduché pri skladaní tohto puzzle presúvať niektoré, samozrejme nie nosné, priečky, okná či dvere podľa vašich osobných preferencií.

#7 Životnosť domu 

Určite ste už počuli o tom, že drevodom je krehký a po niekoľkých rokoch zhnije. Pravda je taká, že o každý dom je potrebné sa príkladne starať. Je jedno, či je murovaný, drevený, slamený či gumený. Ak si však vyberiete spoľahlivého partnera pre výstavbu vášho domu, ktorý vám dom postaví z toho najkvalitnejšieho materiálu, vaša drevostavba prežije doslova stáročia. Dôkazom sú 200-ročné historické drevostavby. No a práve regulácia vlhkosti znemožňuje to, aby bol drevodom napadnutý plesňami, hubami či zamorený hmyzom.

#8 Identický vzhľad

Drevostavby sú teda presne ako murované domy. S tou výnimkou, že na ich výstavbu nepotrebujete roky, ani závratné 50-ročné hypotéky. Vyzerajú rovnako a ušetríte s nimi nielen mnoho energie, ale minimálnou produkciou uhlíkovej stopy hlavne naše životné prostredie!

Chcete sa spýtať na cenu vášho vysnívaného drevodomu? Alebo máte akékoľvek otázky o výstavbe nízkoenergetickej montovanej drevostavby? V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

2 comments

Comments are closed.

Login

Register

terms & conditions