Rovnako ako v móde i v zariaďovaní priniesol rok 2020 niekoľko zaujímavých trendov. Ak chcete posunúť svoj interiér na vyššiu úroveň práve týmto spôsobom, pripravili sme si pre vás niekoľko dizajnových tipov. Či zariaďujete celý priestor, alebo uvažujete len o malých zmenách, nebojte sa experimentovať.

Originalita

Najviac obdivovaným nábytkom pre tento rok sú originálne dizajnové kúsky. Zariadenie interiéru sa dnes vníma ako obraz životného štýlu a povahy jeho majiteľa. Nebojte sa preto pretaviť svoju individualitu a originalitu aj do vlastného bývania. Pri zariaďovaní sa v prvom rade riaďte svojimi pocitmi ohľadom danej dekorácie alebo nábytku, až potom trendmi, ktoré ponúkajú časopisy o bývaní.

Recyklovaný nábytok

Rastúce množstvo odpadu a zlá ekologická situácia patria k najväčším problémom dnešnej spoločnosti. Aj preto sa rok 2020 nesie v duchu recyklovania, viacnásobného využitia a hľadania skrytého potenciálu vo veciach, ktoré by ste inak vyhodili. Recyklovaný nábytok si môžete doma vyrobiť aj sami zafarbením, nalakovaním alebo inou rekonštrukciou staršieho nábytku. Ak sa na to necítite byť dostatočne zruční, množstvo dizajnových obchodov dnes ponúka prerobené používané kúsky nábytku v modernom vzhľade.

Vidiecky štýl

Každý rok so sebou prináša nové a ešte modernejšie ale tiež retro štýly zariadenia. Trendom roku 2020 sa stal vidiecky štýl, ktorý si svojou útulnosťou získava čoraz viac fanúšikov. Pri výbere toho pravého pre vás máte k dispozícii viacero vidieckych štýlov. Ich hlavným znakom sú svetlé farby a prírodné materiály — najmä drevený masív. Pre americký a škandinávsky je typický minimalizmus a využitie všetkých predmetov v interiéri. V domácnosti tak nič nie je navyše. Provensálsky štýl sa zase vyznačuje krehkými dekoráciami, eleganciou a romantikou. Pre ktorýkoľvek sa rozhodnete, iste vám do interiéru prinesie teplo domova a blízkosť prírody.

Teplé farby

Teplé farby a sýtejšie odtiene vystriedali paletu tých minuloročných, neutrálnych. Medzi farebné trendy tohto roka sa zaraďujú odtiene ružovej, jemne marhuľová či koralová a zlatisté odtiene žltej. Popri samotnom maľovaní stien môžete tieto farby dostať do domu aj prostredníctvom nábytku či dekorácií. Pekne vyniknú napríklad na dvierkach kuchynských poličiek, vankúšoch ale tiež vázach či iných drobnostiach.

Samé vzory

Do popredia sa dostávajú vzorované textílie, tapety a dlaždice. Základom tohto trendu je, že kombinovanie vzorov a farieb nemá pevné pravidlá. Či už sa jedná o kocky, kvety alebo vlnovky, všetky prvky spolu vytvoria atraktívny súlad.

Login

Register

terms & conditions