Divadelná 4 (Obchodný dom Wittmann), 960 01 Zvolen, SR
Pondelok - Piatok 8:00 – 11:00 12:00 – 16:00
+421 910 835 761

Tento projekt sa realizuje s finančnou podporou z Európskej únie

  • Úvod
  • Drevostavby
  • Tento projekt sa realizuje s finančnou podporou z Európskej únie
Európska únia
Ministerstvo dopravy a výstavby
Názov prijímateľa:
DrevoDom – Zvolen s.r.o.
Sídlo prijímateľa:
Kimovská 2341/4, 960 01 Zvolen
Názov projektu:
Inovácia vo výrobe nízkoenergetických montovaných domov
Miesto realizácie projektu:
Detva, katastrálne územie Očová
Výška poskytnutého NFP:
102 653,67 EUR
Stručný opis projektu:
Spoločnosť DrevoDom Zvolen sa zaoberá výrobou nízkoenergetických montovaných drevostavieb a väzníkových krovov. V priebehu výrobného procesu využíva priemyselné technológie, a to v oblasti perspektívnej špecializácie RIS3 SK – Zhodnocovanie domácej surovinovej základne, t.j. produkty drevospracujúceho priemyslu – zvyšovanie pridanej hodnoty produktov v sektoroch priemyselného spracovania dreva a podpora technológií spracovania dreva – výroba nízkoenergetických montovaných drevostavieb a väzníkových krovov.

Hlavným cieľom projektu bola inovácia procesu výroby nízkoenergetických montovaných drevostavieb a väzníkových krovov, s cieľom dosiahnutia hospodárskeho rastu a zamestnanosti. Inovácia procesu výroby umožnila cez výrobu kvalitnejších produktov, zníženej chybovosti a následných opráv, zvýšenie produktivity práce, zmiernenie negatívneho vplyvu na životné prostredie, zníženie energetickej náročnosti výroby, zlepšovanie hospodárskeho výsledku a rast konkurencieschopnosti spoločnosti.

Išlo o inováciu procesu, čo sa dosiahlo prostredníctvom obstarania uhlovej skracovacej píly, linky na drevostavby-príslušenstvo a CAD/CAM softvérového systému.

Realizáciou projektu boli dosiahnuté nasledovné merateľné ukazovatele: Počet inovovaných procesov: 2
Fotogaléria:
Galéria
Informácie o Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra nájdete na www.opii.gov.sk
Hypertextový odkaz na webové sídlo riadiaceho orgánu:
Hypertextový odkaz na webové sídlo Centrálneho koordinačného orgánu:

Zaujímavé články

Vetranie s rekuperáciou tepla

Vetranie s rekuperáciou tepla

Vzduchotechnický systém, zaisťujúci riadené rovnotlakové vetranie a výmenu vzduchu s rekuperačného odpadového tepla v objekte. Vzduchotechnickú jednotku s rekuperáciou tepla je možné inštalovať do technickej miestnosti, komory, šatne, alebo tiež v zádverí do skrine.

Základné pojmy spojené so stavbou domu

Základné pojmy spojené so stavbou domu

Pustiť sa do stavby domu je ako vstúpiť do nového sveta. Zrazu sa stretnete s množstvom nových výrazov, ktorým nerozumiete. Pripravili sme si preto pre vás krátky prehľad pojmov, na ktoré počas prípravy a realizácie stavby iste narazíte.

Ako si správne navrhnúť okná v kuchyni

Ako si správne navrhnúť okná v kuchyni

Od popíjania rannej kávy až po varenie rodinnej večere sa nachádzame veľkú časť dňa v kuchyni. Pre väčšinu z nás je dôležité, aby sme sa v nej cítili príjemne. Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako to dosiahnuť, je správny návrh kuchyne.

Drevodom nemôže zhorieť! Ako je to možné?

Drevodom nemôže zhorieť! Ako je to možné?

Výstavba rodinných domov z dreva má na Slovensku vzostupnú tendenciu. Štatistiky dokazujú, že vlani bolo na Slovensku postavených až 700 drevodomov. A len pre zaujímavosť, až 13 z nich súťaží o Drevostavbu roka!

Máte záujem o nezáväznú cenovú ponuku?