projekt domu na mieru

Videli ste v časopise alebo na internete svoj dom snov, ale žiadna z firiem neponúka taký projekt domu, aby spĺňal všetky vaše požiadavky? Skúste si ho navrhnúť podľa vašich predstáv a nechať si ho postaviť.

Montovaný vs. murovaný dom

Ak už disponujete voľným pozemkom, potom je na rade zodpovedanie si otázky. Pôjdete do stavby montovaného domu alebo skôr uprednostníte murovaný dom? Každý z týchto typov domov ponúka množstvo výhod a nevýhod. Preto je dôležité zvážiť všetky kroky, pretože stavba domu je v podstate investícia na celý život. Ak sa už neviete dočkať a chceli by ste najradšej bývať vo vašom vysnívanom dome hneď, potom skôr uprednostníte stavbu montovaného domu. Pri týchto domoch ide o rýchlejšiu stavbu domu, lacnejšiu a väčšinou máte možnosť využitia stavby domu na kľúč. To znamená, že jedna firma vám zabezpečí všetko a vy sa nemusíte starať o ďalších dodávateľoch. Rovnako si preštudujte aj ďalšie výhody, ktoré vás určite presvedčia.

drevodom

Požiadavky vysnívaného domu

Okrem štýlu domu, zariadenia alebo farieb, je dôležité najskôr zvážiť a vybrať aj to, aký veľký váš vysnívaný dom bude. To znamená, že na základe veľkosti pozemku treba prispôsobiť, aká bude zastavaná plocha a aká bude úžitková plocha domu. To sa samozrejme odvíja aj od toho, koľko osôb bude v dome bývať, a teda koľko izieb a kúpeľní bude dom mať. Ak tieto informácie už budete mať pripravené, potom môžete riešiť dispozičné riešenie domu.

poziadavky drevodomu

Jednoduchšia alternatíva projektu domu

Väčšinou firmy, ktoré sa postarajú o splnenie vášho sna týkajúceho sa domu, ponúkajú niekoľko vlastných projektov domov. Ak sa vám náhodou niektorý z nich páči, ale chceli by ste na ňom len niečo zmeniť, aj to je možnosť, ktorú si môžete vybrať. Ide aj oveľa jednoduchšiu alternatívu naprojektovania domu, nakoľko nie je nutné vypracovať celý návrh domu, ale len prekresliť už vyhotovený.

projekt drevodomu

Výber vhodnej firmy

Ako sme už spomenuli, stavba domu je investícia na celý život. Preto je potrebné sa pozerať aj na firmu, ktorá vám dom postaví. Prvým krokom pri výbere firmy je prečítať si, aké služby firma ponúka a či vám postaví taký dom, aký chcete. Ďalším krokom je preštudovať si ich projekty domov, či predsa len neponúkajú projekt domu, ktorý by ste si vybrali. Ďalej určite pomôžu pri výbere firmy aj referencie a recenzie na firmu. Ďalej je to určite porovnanie si jednotlivých firiem na základe ceny. Hoci nie vždy platí, že čo je drahé, je aj kvalitné. Ak ste šikovný a zručný kutil alebo máte doma takého, prípadne niekoho poznáte, potom určite si niektoré veci budete vedieť urobiť svojpomocne. Ak do tejto kategórie nepatríte, potom bude pre vás výhodný dom na kľúč, a preto si vopred zistite či firma takéto služby ponúka. Posledným krokom je už len samotná komunikácia s firmou, a teda či vám vie urobiť cenu vášho vlastného projektu domu, do akej výšky sa to bude pohybovať a za aký čas môže prebehnúť samotná realizácia domu. Nezabúdajte, že cenu domu ovplyvňuje viacero faktorov, a preto musíte počítať aj s nejakými rezervami.

Login

Register

terms & conditions