luxusny minimalisticky drevodom s bazenom

Samotná hrubá stavba montovaného rodinného domu trvá maximálne 10 – 15 pracovných  dní (v závislosti od veľkosti domu). Avšak, predchádza jej ešte množstvo „vybavovačiek“ ohľadom stavebných povolení či samotného projektu domu. Koľko trvá stavba základovej dosky? Ako dlho potrvá, kým získate vaše stavebné povolenia? Potrebujete množstvo zmlúv? Poďme sa preto pozrieť, ako prebieha stavba rodinného domu v praxi krok za krokom – od úvodnej konzultácie po dom na kľúč, do ktorého sa smelo môžete nasťahovať!

Ako dlho to potrvá?

Naše skúsenosti dokazujú, že výstavba rodinného domu od prvého výkopu základovej dosky po vyhotovenie domu na kľúč trvá približne 6 mesiacov. Tento časový údaj nie je závislý len od nás, ale aj pre samotných majiteľov domu a našu vzájomnú spoluprácu. Ako to celé prebieha?

Úvodná konzultácia

Vlastníte pozemok, na ktorom bude stáť váš vysnívaný dom? Alebo sa ešte len chystáte ho kupovať? Ak ho už máte vo vašom vlastníctve, je nutné, aby ste podmienky stavby prerokovali s príslušným stavebným úradom. Sklon strechy, limity uličných čiar, možnosti zastavania pozemku či mnoho iného môžu byť špecifické pre danú lokalitu, na ktorej chcete bývať.

Projekt domu

Máte už všetky potrebné informácie zo stavebného úradu? Dohodnite si stretnutie u nás v showroome! Vyberte si z bohatej ponuky našich existujúcich projektov rodinných domov, alebo nám pokojne sprostredkujte vaše požiadavky a spoločne navrhneme váš vysnívaný domov aj s vypracovaním cenovej ponuky. Pred samotným stretnutím si však premyslite veľkosť a dispozíciu domu.

projekt domu na papieri a makete s kruzidlom

Špecifikácie domu

Prichádza na rad asi najzábavnejšia časť realizácie vašej stavby. Vyberáte si, či chcete od nás hrubú stavbu, holodom alebo dom na kľúč. Zároveň si vyberiete materiály, technológie  a mnohé iné. V tomto momente sme už pripravení predložiť vám aj finálnu cenu za váš dom.

Financovanie domu

Mnohí z nás si nemôžu dovoliť financovanie domu z vlastného vrecka. Aj preto si, pravdepodobne, pomôžete hypotekárnym úverom (alebo iným úverom). V tomto kroku vám rozhodne odporúčame využiť nášho finančného poradcu, ktorý má bohaté skúsenosti s vybavením úveru na drevostavby.

Projektová dokumentácia

Na rad prichádza zmluva o dielo a následne po jej podpise náš projektant vypracuje projekty na stavebné povolenie (zvyčajne do 4-6 týždňov), spolu so všetkými pohľadmi, pôdorysom, požiarnym a energetickým posúdením, osadením na pozemok atď.

prilba a kava na stavenisku rodinneho nizkoenergetickeho drevodomu

Stavebné konanie

S celou touto zložkou dokumentácie by ste sa následne mali obrátiť na príslušný stavebný úrad a požiadať o vydanie stavebného povolenia.Ten by mal do 60 dní odo dňa podania vyhovieť alebo zamietnuť a spripomienkovať váš projekt.

Základová doska + hrubá stavba + holodom + dom na kľúč

Tu prebiehajú jednotlivé práce na stavbe rodinného domu podľa podpísanej zmluvy. Budeme tomu venovať samostatný článok aj s fotkami. Všetko realizujú naši skúsení pracovníci s dlhoročnou praxou, detaily sa konzultujú priamo so zákazníkmi.

Kolaudácia

Po prevzatí vášho vysnívaného domu môžete požiadať o jeho kolaudáciu. My vám poskytneme potrebné dokumenty, aby ste tak mohli urobiť. Teraz vám už ostáva len nasťahovať sa do vašej oázy pokoja!

Túžite po dokonalom domove bez zbytočných starostí s jeho výstavbou? V Drevodom Zvolen staviame vaše sny jednoducho a s radosťou!

Login

Register

terms & conditions