gauc s vankusmi stolikom a doplnkami

Rozjasnenie tmavého priestoru je pri navrhovaní domu naozajstnou výzvou. Preto by ste nad tým mali myslieť už počas navrhovania projektu vašej stavby. Predídete tak budúcej renovácii, búraniu múrov či pridávaniu okien a dverí.

Nemysleli ste na svetlosť priestoru už pri projekte? Kúpili ste už existujúcu nehnuteľnosť? Alebo ste jednoducho na obrovské celoplošné okná nemali financie? To predsa vôbec nevadí! V skutočnosti existujú spoľahlivé triky, ktoré na pridanie svetla využívajú aj samotní profesionáli prostredníctvom detailov v interiérovom dizajne. Od maľovania stropu po vrstvenie v doplnkoch sme zaokrúhlilo naše obľúbené tipy, aby sme vám pomohli pustiť svetlo.

Čisté okná

Zdá sa vám, že je tento bod úplne zrejmý? Čistenie okien môže mať zásadný vplyv na to, koľko slnečného žiarenia prúdi do miestnosti. Čím menej bude nečistôt, prachu a fľakov na vašich oknách, tým viac slnečného žiarenia prenikne do vašej izby, respektíve do celého domu.

Strategické zrkadlá

Znásobte množstvo slnečného svetla vo vašej domácnosti prostredníctvom odrazových plôch. Skúste umiestniť veľké zrkadlo priamo oproti najväčšiemu oknu v miestnosti. Alebo do vášho interiéru začleňte zlaté, strieborné alebo medené doplnky, ktoré budú odrážať svetlo a vytvoria pocit luxusu.

biele umyvadlo so zlatou bateriou ciernym zrkadlom a doplnkami na drevenej tacke

Neutrálna farba

Ak chcete do tmavej miestnosti vniesť kúsok svetla, pohrajte sa s farbami. Základným pravidlom začiatočníkov je voliť svetlé farby, najlepšie bielu a všetky jej odtiene. Ak ste za experimenty a farebnosť, vyskúšajte teplú žltú farbu, pretože tá vyvoláva pocit svietiaceho slnka a doplňte ju svetlomodrým stropom imitujúcim nebeskú oblohu. 

Svetlé podlahy

Vyskúšali ste už naozaj všetko, no stále to nie je ono? Ak potrebuje ešte viac svetla, okrem bielych stien zvoľte aj podlahu zo svetlého dreva. Vášmu interiéru dodá nielen potrebný jas, no zakryje aj jemné nedostatky. To môže byť nesmierne užitočné najmä v prípade, keď máte deti alebo domácich miláčikov.

Krištáľový luster

Ak sa nachádzate na extravagantnejšej strane spektra, môžete staviť aj na krištáľový luster. Drobné kryštáliky efektne reflektujú svetlo, teda odrážajú iné svetelné zdroje vo vašom dome, vrátane slnka. Alebo pridajte ďalšie doplnkové svetelné zdroje ako stojace lampy, jednoduché sviečky alebo vianočné, no v tomto prípade celoročné, svetielka.

Potrebujete radu ohľadom niektorého z našich projektov? Alebo si chcete vyžiadať cenovú ponuku na vlastný projekt? Neváhajte a napíšte nám! 

Login

Register

terms & conditions