Radi sa hráte na domácich majstrov? Pustiť sa do jednoduchšej rekonštrukcie Vášho domova môžete aj bez väčších skúseností. Avšak bez ohľadu na to, koľko máte skúseností a aký ste zručný, existujú situácie, kedy je lepšie najať na prácu firmu, prípadne samostatného profíka. Tu je desať najčastejších dôvodov, prečo by ste mohli potrebovať pomoc:

1. Počas plánovania, prípadne rekonštrukcie sa vyskytli nečakané problémy.

Akákoľvek oprava, alebo rekonštrukcia sa môže javiť na začiatku jednoducho. Častokrát aj pri dôkladnom plánovaní narazíme na problém až počas práce. Bežne sa stáva, že už počas riešenia prvej prekážky, narazíme na inú. Ak máte pocit, že problém ktorý vznikol je mimo Vašich možností, prípadne sa ním nechcete zaoberať, mali by ste kontaktovať odborníka. Určite Vám poradí nielen to ako danú vec čo najlepšie vyriešiť, ale Vás upozorní aj na ďalšie problémy, ktoré by mohli nastať.

2. Vaša rodina si zaslúži oddych!

Aj keď sa môžete tešiť z toho, že si spravíte obklad do kúpeľne vlastnoručne nezabúdajte, že Vaši najbližší mali možno na víkend iné plány. Ak ste už mali naplánovaný víkend z Vašou rodinou, alebo prácu jednoducho nestíhate spraviť v požadovanom termíne tak, v záujme toho aby ste nenarušili rodinný život, bude určite rozumnejšie nechať pracovať odborníkov.

3. Práca vyžaduje nástroje, ktoré nemáte.

Niektoré úpravy sa nezaobídu bez špecifických nástrojov, či vybavenia. Mnohokrát je Vám jasné že dané vybavenie, už možno nikdy nepoužijete. Mali by ste si presne vypočítať, či v prípade zakúpenia náradia, prípadne jeho zapožičaní nepresiahnu výdavky cenu, ktorú by vám ponúkol odborník.

4. Máte konečný termín?

Mnohokrát máte z nejakého dôvodu stanovený termín, kedy chcete mať prácu dokončenú. Do cesty sa Vám však stavia nielen Vaše zamestnanie, ktoré Vás oberie o väčšinu dňa, ale rovnako aj iné naliehavejšie veci ktoré sa môžu vyskytnúť v procese, či Vaša rodina, ktorá má s Vami iné plány. V takomto prípade je tiež jednoduchšie nechať pracovať niekoho iného či už na celej úprave, prípadne aspoň jej časti.

5. Máte obmedzený rozpočet?

Ak ste domáci kutil, môžete sa do práce pustiť samostatne. Ak však máte na rekonštrukciu domu obmedzený rozpočet, môžete najatím správneho odborníka pre danú prácu v skutočnosti ušetriť peniaze. Cena mnohých projektov sa začne nabalovať mnohokrát až v priebehu prác a tak vznikajú často vysoké dodatočné náklady s ktorými ste na začiatku nepočítali. Najatie dodávateľa alebo projektanta vám pomôže udržať rozpočet pod kontrolou.

6. Nie ste si úplne istý či to zvládnete.

Videli ste v televízii projekt pre domácich majstrov, ktorý by ste radi spravili vo svojom vlastnom dome, ale požadované zručnosti sú mimo vaše vedomosti a skúsenosti? Domáce vylepšenia nie sú najlepším spôsobom na skúšanie nových zručností. Neskúsenosť Vás môže vyjsť drahšie ako najať špecializovaného dodávateľa na dokončenie práce. Skúsený odborník vám pomôže zistiť, ktoré aspekty projektu zvládnete sami a čo je lepšie prenechať firme.

7. Neviete sa pohnúť ďalej?

Nie ste si istí, ako ďalej pokračovať? Je úplne bežné, že sa domáci projekt zastaví kvôli nerozhodnosti alebo že narazíte na potrebnú úpravu, ktorá je nad rámec vašich schopností. Aj v tomto prípade je určite lepšie najať profesionála, ktorý by sa zapojil do projektu a odovzdal vám ho späť až v štádiu kedy na ňom viete pokračovať samostatne aby ste si ho mohli dokončiť.

8. Potrebujete opraviť veci po niekom inom?

Častokrát veci ktoré potrebujete opraviť zhotovil iný domáci majster a zrejme to nespravil úplne ideálne. Konštrukčne môžu byť tieto zariadenia niekedy hotovou katastrofou a pri pokusoch o ich opravu, môžete ľahko spôsobiť ešte väčšie škody. Lepšie by preto určite bolo, aby ste sa poradili s niekym, kto má v danej oblasti viac skúseností a poradí vám ako najjednoduchšie odstránite problém, prípadne či nie je lepším riešením nahradiť vec novou.

9. Pripravujete dom na predaj?

V prípade, že potrebujete zrenovovať dome predtým ako ho predáte, si musíte uvedomiť, že nie každý záujemca má rád domáce vychytávky a rovnako veci ktoré sa páčia Vám sa nemusia páčiť jemu. Aby boli veci dokončené dokonale a navyše ich robil niekto neutrálny, by bolo vhodné aby ste to neboli práve vy.

10.Stále rekonštrukciu odkladáte?

Ak projekt neustále odkladáte a presúvate z jedného termínu na iný, je dosť možné, že sa s ním jednoducho nedokážete vysporiadať. Buď nemáte čas, kedy ho spraviť, prípadne si potrebujete ešte naštudovať doplňujúce informácie, či zohrať potrebné náradie. Aj v týchto prípadoch radšej zavolajte odborníkov aby Vám pomohli projekt dokončiť.

Login

Register

terms & conditions