kontajnerový dom

Kontajnerový dom predstavuje jeden typ bývania, ktorý ponúka množstvo výhod. Premýšľate nad bývaním v kontajnerovom dome? Toto je 10 dôvodov, prečo sa oplatí bývať v kontajnerovom dome postavenom na mieru od Drevodom Zvolen.

Kontajnerový dom nezvyčajné, no efektívne bývanie

Kontajnerové domy sú veľmi nezvyčajné, no zároveň efektívne bývanie. Ide o modulované montované domy, ktoré majú menšiu plochu na bývanie, čo sa odlišuje od tradičných domov. Najčastejšie ide o domy s rozlohou od 20 do 40 metrov štvorcových. Tento priestor však ponúka funkčnú alternatívu k tradičným veľkým domom. Okrem toho ponúkajú kontajnerové domy množstvo ďalších iných výhod. Nejde teda o domy vyrobené z lodných kontajnerov, ale modulované stavby. Spoznajte výhody kontajnerových domov.

kontajnerový dom

Ekologická stopa kontajnerových domov

Kontajnerové domy sa považujú za ekologickú alternatívu bývania. Vďaka tomu sa znižuje množstvo odpadu a potreba nových stavebných materiálov. Zároveň sú tieto domy známe svojím environmentálnym prístupom a minimálnym vplyvom na prírodu v porovnaní s väčšími domami. Mnoho ľudí, ktorí sa rozhodnú pre tinyhouse, chcú žiť jednoduchší a ekologickejší životný štýl.

Finančná úspora

V porovnaní so štandardnými domami sú kontajnerové domy finančne výhodnejšie. Ich výstavba môže byť lacnejšia, pretože hlavná časť konštrukcie sa vyhotovuje priamo vo výrobnej hale. Nejde však o klasických kontajnerový dom z plechu. Modulový montovaný dom je vyhotovený z dreva.

Rýchla výstavba

Okrem finančnej úspory šetria kontajnerové domy aj čas na výstavbu. Sú totižto postavené oveľa rýchlejšie, než tradičné murované domy. Kontajnerové domy sú vopred vyrobené v továrni a následne sú zostavené len na mieste pozemku. Pokiaľ zvažujete, že by ste sa do svojho vlastného domu chceli nasťahovať čo najskôr, práve toto je tou správnou voľbou.

Odolnosť kontajnerových domov

Aj napriek tomu, že sú kontajnerové domy skonštruované vo výrobnej hale, sú vyrobené tak, aby odolávali ťažkým poveternostným podmienkam a náročnému prostrediu. Sú ideálnou voľbou teda aj pre oblasti so silným vetrom.

Estetické možnosti modulových montovaných domov

Obrovskou výhodou kontajnerových domov je ich dizajn. Interiér domu si totižto môžete prispôsobiť svojim vlastným potrebám a štýlu. Vďaka tomu môže mať aj vaša domácnosť moderný a originálny vzhľad.

Energetická účinnosť

Medzi ďalšie výhody kontajnerových domov patrí aj vysoká energetická účinnosť. Vďaka tomu získate nižšie náklady na kúrenie v porovnaní so staršími typmi domov. Aj v tomto prípade platí, že ide o lacnejšiu alternatívu, než sú tradičné murované domy.

Minimalistický životný štýl

Kontajnerový dom Tiny House je ideálny najmä pre tých ľudí, ktorí si dávajú záležať na ekológii. Taktiež ide o typ domu, ktorý je vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí milujú minimalizmus. Množstvo úložného priestoru v dome vás teda bude motivovať, aby ste nevlastnili veľa nepotrebných vecí.

Inovácia a experimentovanie

Pre tých, ktorí majú záujem o inovácie a experimentovanie s novými konštrukčnými metódami, môže byť výstavba kontajnerového domu zaujímavým a vzrušujúcim projektom. Na výstavbu však odporúčame osloviť profesionálnu firmu, ktorá má roky skúsenosti s týmto typom stavby.

Záujem o netradičné bývanie

Na trhu s bývaním existujú rôzne možnosti, ktoré môžete využiť. Okrem klasických murovaných domov sa môžete nasťahovať aj do montovaných drevodomov, či napríklad modulových kontajnerových domov. Práve tie sú pre niektorých ľudí symbolom netradičného bývania, vďaka čomu sa môžu cítiť jedinečne.

Mobilita kontajnerových domov

Niektoré kontajnerové domy sú natoľko mobilné, že ich je možné relatívne rýchlo presťahovať. Aj to môže byť veľkou výhodou pre ľudí, ktorí často menia pracovné miesta alebo sa radi sťahujú do iných kútov sveta.

kontajnerový dom

Bývajte v kontajnerovom dome od Drevodom Zvolen

Modulovaný montovaný dom nie je pre každého. Preto je potrebné vopred spoznať ich výhody a nevýhody, aby ste vedeli zvážiť svoje individuálne potreby a preferencie. Uvažujete nad kontajnerovým domom? V Drevodom Zvolen vám postavíme kontajnerový dom Tiny House za vynikajúcu cenu 21 900 €. Kontajnerový dom od Drevodom Zvolen sa predáva so zariadením, ktoré obsahuje okná, sanitu v kúpeľni, podlahy, teplú vodu zabezpečenú pomocou prietokového ohrievača a teplovzdušné elektrické vykurovanie, ktoré slúži v letných mesiacoch ako klimatizácia. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Login

Register

terms & conditions