Montované stavby, ako sú drevodomy, ponúkajú oproti tradičným murovaným domom mnoho výhod. So stavbou drevodomu môžete napríklad začať kedykoľvek, a to počas celého roka. Prečo sa však oplatí stavať montovaný drevodom v lete? Toto je 5 dôvodov, ktoré vás motivujú.

Výhody, prečo stavať montovaný drevodom v letných mesiacoch

Letné mesiace sú ideálnym obdobím na stavbu domu. Pokiaľ premýšľate nad stavbou montovaného drevodomu, toto sú výhody, ktoré vás presvedčia o tom, že je to skvelé rozhodnutie.

Poveternostné podmienky

Počas leta je počasie priaznivejšie a stabilnejšie. Zároveň ide o menej daždivé dni, a preto je proces stavby jednoduchší. Aj napriek tomu, že sa montované drevodomy zhotovujú vo výrobnej hale, nepriaznivé počasie môže stavbu domu narušiť. Taktiež sa minimalizuje riziko spojené so snehovými zrážkami, ktoré by v opačnom prípade mohli výstavbu domu spomaliť alebo úplne narušiť. Aj kvôli tomu sú letné mesiace ideálne na výstavbu rodinného domu.

Rýchlejší pokrok pri stavbe drevodomu

Vďaka dlhším dňom je plánovanie stavby rodinného drevodomu flexibilnejšie. To znamená, že celý proces výroby a stavby domu sa môže v letných mesiacoch urýchliť.

Dlhodobá trvanlivosť materiálu

Pri výstave montovaného drevodomu sa používa špeciálne ošetrené drevo. Počas leta sú však prírodné materiály lepšie chránené pred vlhkosťou a nepriaznivým poveternostným podmienkam. Aj to môže vplývať napríklad na kvalitu a trvanlivosť stavby. Zároveň sa tým minimalizuje riziko poškodenia materiálu počas výstavby.

Príjemné pracovné podmienky

Teplejšie počasie a slnečné dni môžu vo všeobecnosti spríjemniť stavebné práce. Práve takéto počasie vplýva na lepšiu náladu a väčšiu produktivitu staviteľov.

Lepšia dostupnosť k stavebným lokalitám

Po zimných mesiacoch sa veľmi často robia rôzne rekonštrukcie ciest. V lete sú tieto cesty prístupné, čo uľahčuje prepravu stavebných materiálov, ale aj dovoz drevodovomu na miesto stavby.

Postavte si montovaný drevodom s Drevodom Zvolen

Premýšľate nad stavbou rodinného domu? V Drevodom Zvolen vám postavíme váš montovaný drevodom aj počas letných mesiacov. Vyberte si projekt domu z nášho katalógu alebo si navrhnite vlastný dom. S vaším snom o dokonalom rodinnom dome vám v Drevodom Zvolen radi pomôžeme. Neváhajte a v prípade záujmu nás kontaktujte. Na základe vašich požiadaviek vám postavíme montovaný nízkoenergetický drevodom kdekoľvek na Slovensku.

Login

Register

terms & conditions