viva magenta drevodom

S príchodom nového roka sa môžeme opäť tešiť na nové trendy v interiérovom dizajne. Hoci pri zariaďovaní domácnosti je skôr potrebné myslieť na nadčasovosť a udržateľnosť, zariadiť si svoju domácnosť môžete aj podľa najnovších trendov. Farbou roka 2023 sa stal odtieň Viva Magenta od Pantone, ktorú taktiež môžete pri zariaďovaní využiť. Ako si teda zariadiť drevodom vo farbe roka 2023? Toto sú inšpirácie pre vás.

Viva Magenta – farba roka 2023 vo vašom drevodome

Móda podlieha sezónnosti, a preto je veľmi jednoduché prispôsobiť svoj šatník módnym trendom. To však pri zariaďovaní domácnosti neplatí. Mnoho ľudí skôr myslí pri zariaďovaní drevodomu na kvalitu a nadčasovosť, nie na aktuálne trendy. Aj napriek tomu sa môžete inšpirovať a zariadiť si svoju domácnosť vo farbe roka, ktorou sa v roku 2023 podľa Pantone stal odtieň Viva Magenta – 18-1750. Ide o výrazný karmínovo červený odtieň, ktorý je veľmi vzácny. Získava sa totiž z hmyzu červca nopálového. Farba Viva Magenta má symbolizovať odvahu a nebojácnosť, zároveň podporiť radosť a optimistickú náladu. Práve takéto emócie je dobré priniesť do domácnosti. Farbu Viva Magenta je možno považovať za neutrálnu farbu, ktorú môžete využiť kdekoľvek v domácnosti, a to či už na stene, ako súčasť zariadenia alebo doplnkov. Inšpirujte sa a zariaďte si aj vy svoj drevodom v týchto odtieňoch.

Steny drevodomu v odtieni Viva Magenta

Aj domácnosť v neutrálnych odtieňoch môžete jednoducho oživiť farbou Viva Magenta. Jedným zo spôsobov ako túto farbu vniesť do vašich domácností, je použiť ju ako dominantnú farbu steny v spálni, chodbe či napríklad v obývačke. Viva Magenta sa dokonale hodí najmä v prípade, ak vaše zariadenie domácnosti je vo svetlých odtieňoch. Pokiaľ však magentovú farbu využijete v chodbe, nepresýti sa vám tak rýchlo a vy nebudete tak skoro premýšľať nad zmenou. Ide však o farbu pre odvážnych ľudí, ktorí majú radi zmeny.

steny viva magenta

Kuchyňa drevodomu vo farbe roka 2023

Aj napriek tomu, že sú v súčasnosti veľmi trendy svetlé alebo čierne kuchyne, vy si môžete svoju kuchyňu zariadiť v odtieni Viva Magenta. Buďte originálni a zariaďte si svoju kuchyňu vo farbe roka 2023. Aplikovať ju môžete na steny, doplnky, ako napríklad utierky, spotrebiče či taniere. Karmínovo-červený odtieň však môžete použiť aj na kuchynskú linku. Ide však o veľmi odvážny krok, ktorý je potrebné dobre zvážiť, keďže kuchynskú linku človek tak často nemení.

kuchyna viva magenta

Nezabudnite na doplnky v karmínovo-červenom odtieni

Ak máte svoju domácnosť v jednom odtieni a chcete ju niečím oživiť, môžete si zadovážiť karmínovo-červené doplnky. Môže ísť napríklad o deku, nejakú plachtu, vankúše, svietidlá, obrazy, poháre, vázy alebo podložky pod taniere. Do obývacej miestnosti alebo spálne zas môžete použiť karmínovo-červené závesy, prípadne obliečky na periny. Dôležité je si uvedomiť, že tmavé odtiene zmenšujú priestor, a preto sú v malých priestoroch vášho drevodomu vhodnejšie skôr doplnky v tejto farbe.

doplnky viva magenta

Prečo nie sedačka v obývačke vo farbe Viva Magenta?

Pri výbere sedačky do obývačky je potrebné myslieť najmä na veľkosť, kvalitu a pohodlie. Vybrať si môžete rôzne typy a veľkosti sedačiek. Keďže človek v obývačke trávi pomerne dosť času, je dôležité vybrať aj správny odtieň sedačky. Ak chcete vytvoriť zo sedačky dominantu vašej obývačky, pokojne si môžete vybrať sedačku vo farbe Viva Magenta. Kombinovať ju opäť môžete so svetlým alebo tmavým interiérom, čo bude pôsobiť elegantne a luxusne.

sedacka viva magenta

Magentová kúpeľňa v drevodome pre ženy aj mužov

Aj napriek tomu, že Viva Magenta je odtieň bližší ženám a vhodnejší skôr pre nežnejšie pohlavie, zariadiť si svoju kúpeľnú môžete aj v tomto odtieni. Opäť môže ísť o steny kúpeľne, doplnky ako uteráky, koberec, odkladacie nádoby, ale taktiež môže ísť o vaňu v magentovom odtieni.

kúpelňa viva magenta

Cíťte sa šťastne vo svojom drevodome vďaka farbe Viva Magenta

Odtieň farby Viva Magenta má vyvolať v človeku silné emócie šťastia. Vďaka tomuto odtieňu by ste sa vo svojom drevodome mali tiež cítiť pozitívne a asertívne, nie však agresívne. Farba má tiež podnecovať v ľuďoch experimentovanie, kreativitu a sebavyjadrenie bez zábran. Pokiaľ túžite po takomto drevodome aj vy, neváhajte nás kontaktovať do Drevodom Zvolen. Vyberte si svoj projekt domu alebo si navrhnite vlastný drevodom podľa svojich predstáv.

Login

Register

terms & conditions