väznikovy krov

Pri zvyšujúcej sa cene materiálov a práce je v súčasnosti pomerne ťažké ušetriť nejaké to euro navyše. Pokiaľ sa vám to však podarí, o to lepšie. Jedným zo spôsobov, ako ušetriť pri stavbe strechy je investovať peniaze do väzníkového krovu. Väzníkový krov patrí medzi veľmi vyhľadávané stavby, ktoré ponúkajú mnoho výhod.

Väzníkový krov – strecha s množstvom výhod

Väzníkový krov predstavuje ľahkú, priestorovo stuženú a stabilnú konštrukciu, ktorá ponúka hneď niekoľko výhod. Väzníkové krovy vyrábajú podľa vopred pripraveného a dohodnutého projektu špecializované firmy vo výrobných halách. Na miesto stavby sa väzníkový krov privezie a zmontuje. Ide o stavbu vytvorenú z vopred narezaných, opracovaných a ošetrených hranolov, ktoré sú spojené s oceľovými styčníkovými doskami s prelisovanými hrotmi. Výhodou väzníkových krovov  je nízka hmotnosť, nižšia záťaž na steny domu, rýchla doba montáže a úspora materiálu pri výrobe. Ide celkovo o lacnejší variant stavby oproti klasickému krovu, je vhodný aj pre netradičné stavby a najmä ide o presnú stavbu zostavenú podľa projektu.

väznikovy krov

Stavajte s rozumom a šetrne

Stavba domu a strechy predstavuje investíciu na celý život. Ide o finančne zaťažujúcu investíciu, pri ktorej sa oplatí ušetriť. Dôležité je však vedieť, kde a ako pri stavbe strechy ušetriť. Napríklad šetrenie na kvalite materiálov alebo na práci špecializovanej firmy môže predstavovať výdavky a nechcenú investíciu do budúcna. Preto sa na kvalite šetriť neoplatí. Samotné výhody väzníkového krovu odhaľujú dôvody, kde a ako pri stavbe ušetriť. Väzníkový krov je sám o sebe lacnejší v porovnaní s klasickým krovom. Pri jeho stavbe sa používa menej materiálu a čas trvania výroby a realizácie stavby je podstatne kratší. Vďaka tomu ušetríte aj na čase a čas sú v tomto prípade peniaze.

Vyberte si špecializovanú firmu s rokmi praxe

Pri výbere špecializovanej firmy je potrebné byť veľmi obozretný. Firmu si vyberajte, skutočne, poctivo. Vždy si skontrolujte, aké stavby má firma už za sebou, koľko rokov je na trhu, aké má skúsenosti, jej referencie a najmä recenzie. Dôležité je, aby bola firma certifikovaná a mala licencie. Zárukou spokojnosti je aj využívanie kvalitných materiálov a profesionálne odvedená práca.

Jasne si definujte požiadavky na stavbu väzníkového krovu

Je potrebné si vopred zadefinovať požiadavky na stavbu väzníkového krovu. Dohodnite sa so špecialistom a nechajte si poradiť, čo je pre vás najlepšie. Na základe vašich požiadaviek vám firma následne väzníkový krov postaví. V prípade nejasne zadefinovaných požiadaviek môže byť stavba väzníkového krovu nepresná a nezodpovedať vašim predstavám. Nehanbite sa projektantovi jasne sformulovať a zadefinovať všetky svoje požiadavky. Vďaka tomu ušetríte na ďalšej prerábke.

Zaplaťte za väzníkový krov podľa vopred dohodnutej zmluvy

Stavebné firmy zväčša pri určovaní ceny zabúdajú prirátať niektoré veľmi dôležité položky, ktoré môžu výslednú sumu stavby poriadne navýšiť. Je vhodné si vopred urobiť prieskum ceny práce, ceny materiálov a dohodnúť sa vopred s firmou na finálnej cene väzníkového krovu. Cena materiálov však neustále narastá, a preto je dobré mať v zálohe aspoň o 15 % viac peňazí. Buďte vopred pripravení.

väznikovy krov

Ušetrite pri stavbe väzníkového krovu od Drevodom Zvolen

V Drevodom Zvolen vám pri stavbe väzníkového krovu a strechy na kľúč ponúkame hneď niekoľko výhod. Ušetriť môžete napríklad pri návrhu krovu, 3D vizualizácie krovu, projektovej dokumentácie a statiky, ktorú v súčasnosti môžete mať u nás úplne zadarmo. Využite túto skvelú akciu ešte dnes a vyžiadajte si cenovú ponuku väzníkového krovu u nás. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.

Login

Register

terms & conditions