drevodom zvolen

Pri vysokých cenách nehnuteľností je niekedy lepšie premýšľať nad stavbou vlastného rodinného domu. Pokiaľ máte k dispozícii pozemok, cena nehnuteľnosti môže vo vašom prípade rapídne klesnúť, najmä ak si vyberiete ten správny typ domu. S cenou často súvisí nielen rozmer domu, ale aj materiál, z ktorého je dom vyrobený. Pozrime sa na výhody montovaného drevodomu na kľúč.

Montovaný drevodom

Drevo patrí medzi najstaršie stavebné materiály, ktoré ľudia využívali na stavbu domov, chrámov či iných budov. V súčasnosti v mnohých krajinách stále patrí medzi materiály, ktoré dominujú pri stavbách rodinných domov. Ide však o prírodný materiál, ktorý sa v rôznych podmienkach môže chovať inak. Dnes sa zväčša na vysoké alebo výškové budovy používa betón a oceľ. Stále je však veľkým trendom mať domy z dreva, pri ktorých sa už používajú nové metódy, technológie a úpravy dreva, aby išlo o bezpečné stavby. Túžite aj vy po svojom vlastnom rodinnom dome? Čo poviete na montovaný drevodom na kľúč?

drevodom na kluc

Je montovaný drevodom bezpečný?

O montovaných drevodomoch kolujú rôzne mýty. Často sa stretnete s tvrdením, že drevodom môže rýchlo zhorieť alebo ho môžu napadnúť rôzni škodcovia, a preto táto stavba nie je bezpečná. Ako to v skutočnosti je? Montovaný drevodom predstavuje bezpečnú stavbu, ktorá musí podliehať prísnym normám. Pokiaľ teda túžite práve po takomto dome, je potrebné si vyberať kvalifikovaných pracovníkov a firmy, ktoré sú certifikované. Aj napriek tomu, že ide o prírodný materiál, na výrobu montovaných drevodomov sa používa špeciálne upravené drevo. Ak sa teda zamýšľate nad tým, čo sa stane s montovaným drevodomom pri výskyte požiaru, musíme vás sklamať. Oceľová stavba sa pri výskyte požiaru chová rovnako, ako montovaný drevodom.

Výhody montovaného drevodomu

Montovaný drevodom je zostavený z vopred pripravených, upravených a ohobľovaných rezív, ktoré sa k sebe prikladajú a spájajú. Ide o sušené a hobľované rezivo. Montované drevodomy by mali byť zostavené výhradne z dreva, ktoré spĺňa najvyššie požiadavky na kvalitu. Tie sa vopred pripravia v hale a na miesto stavby sa pomocou žeriavu prinesú a zmontujú kvalifikovanými pracovníkmi. Kvalita jednotlivých častí a stavby sa následne prejavuje aj na výhodách montovaného drevodomu. Medzi najčastejšie výhody môžeme považovať:

  • Jednoduchosť konštrukcie: oproti murovanému domu sa drevodomy vyrábajú celé vo výrobných halách, podľa vopred dohodnutého projektu. Na miesto stavby sa v danom termíne časti domu dovezú a zmontujú kvalifikovanými pracovníkmi.
  • Rýchlosť stavby: drevodomy sú výhodnejšie aj z hľadiska času a rýchlosti stavby. Keďže ide o suchý proces stavby, nie je nutné čakať, kým zaschne pri stavbe domu betón a podobne. V Drevodom Zvolen vám postavíme montovaný drevodom do 3 mesiacov aj so základovou doskou.
  • Udržateľnosť a ekológia stavby: drevené stavby sú na rozdiel od betónových alebo oceľových stavieb vyrobené z obnoviteľného zdroja.
  • Lepšia izolácia: v porovnaní s inými materiálmi, ako je napríklad sklo, betón alebo oceľ, má drevo nízku tepelnú vodivosť. To znamená, že drevodom zachováva teplo a vytvára energeticky efektívnejší domov. Má tiež vynikajúcu schopnosť regulovať vlhkosť a teplotu prostredia.
  • Dlhá životnosť: životnosť montovaného drevodomu je rovnaká, ako pri murovaných stavbách. Pri stavbe domu je však potrebné si vybrať kvalifikovaných pracovníkov a certifikovanú firmu.
  • Cena drevodomu: sa taktiež líši od murovaných stavieb. Cena drevodomu je v porovnaní s murovaným domom o 20 – 30 % nižšia.
  • Možnosť výstavby v každom ročnom období: montovaná drevostavba sa zhotovuje tzv. suchým procesom. To znamená, že nie je potrebné čakať, kým materiál pri stavbe preschne. Montovaný drevodom môžete stavať aj počas mrazivých dní.
  • Vysoká požiarna odolnosť: Na výrobu kvalitného drevodomu sa používa certifikovaný materiál, ktorý je odolný aj voči požiaru.
  • Pevnosť stavby drevodomu: Oproti murovaným stavbám sú drevodomy charakteristické tým, že majú nižšiu hmotnosť. To robí veľkú výhodu napríklad pri otrasoch zeme. Preto sa často drevodomy budujú v citlivých seizmických oblastiach.

montovaný drevodom na kľúč

Montovaný drevodom na kľúč od Drevodom Zvolen

Montovaný drevodom je vhodným typom stavby na jednoposchodové, ale aj viacposchodové rodinné domy. Ide o stavbu, ktorá má mnoho výhod, preto ak zvažujete nad stavbou montovaného drevodomu, my v Drevodom Zvolen vám tento výber schvaľujeme. Okrem toho vám v Drevodom Zvolen vieme postaviť murovaný drevodom na kľuč alebo podľa projektu z nášho katalógu. Vzhľad našich drevodomov je identický, ako vzhľad murovaných domov, preto ak máte záujem, neváhajte nás kontaktovať. Vyžiadať si tiež môžete cenovú ponuku.

Login

Register

terms & conditions