Posledný polrok sme svedkami toho, ako inflácia či rôzne iné externé vplyvy dokážu cenu nehnuteľnosti a energií navýšiť niekoľkonásobne. Cena nehnuteľnosti sa zvýšila nielen pri ich predaji a kúpe, ale aj pri stavbe. Môže za to najmä vyššia cena nákladov, ktorá súvisí s vyššou cenou materiálov alebo nedostatočnou pracovnou silou. Pokiaľ máte v najbližšej dobe v pláne stavať svoj drevodom, možno vás prekvapí, ako sa cena drevodomov mení v závislosti od ich veľkosti.

Cena drevodomu

Cenu drevodomov ovplyvňuje viacero faktorov, ktoré je pri stavbe domu potrebné zvážiť. Predovšetkým ide o veľkosť drevodomu, s čím súvisí aj vybraný typ domu. Vybrať si môžete napríklad bungalow alebo poschodový dom, ktorý ponúka množstvo priestoru. S veľkosťou tiež súvisí počet izieb, počet kúpeľní a samozrejme aj počet osôb, pre ktorých je dom určený. Ak máte záujem o stavbu drevodomu, nechajte sa inšpirovať projektami domov Drevodom Zvolen.

Cena drevodomov pre 3-člennú rodinu

3-členná rodina je v súčasnosti veľmi častá. Zväčša ide o rodičov a jedno dieťa, ktorí síce nepotrebujú na bývanie veľký priestor, no je časté, že sa rodina rozhodne pre kúpu alebo stavbu nového rodinného domu. Pokiaľ aj vy zvažujete stavbu rodinného drevodomu, potom vám odporúčame projekt Linda. Tento dom patrí do kategórie bungalow, pričom zastavaná plocha domu je 88 m2, z toho 78 m2 je úžitková plocha. Dom Linda je 3-izbový prízemný dom menšej veľkostnej kategórie bez garáže a s jednou kúpeľňou. Po dohode je však možné na dome vykonať rôzne úpravy, ako napríklad aj pristaviť garáž. Cena skeletu hrubej stavby začína na cene 27 500 €.

Cena drevodomov pre 4-člennú rodinu

V našej ponuke nájdete rôzne projekty drevodomov pre 4-člennú rodinu, ktoré sa líšia predovšetkým rozlohou, počtom izieb a samozrejme aj cenou. Cena 4-izbového domu začína pri sume 28 500 € za skelet hrubej stavy pri projekte Mary. Tento drevodom je prízemný dom vhodný pre 4-člennú rodinu s rozlohou 63 m2 úžitkovej plochy. Dom má 1 kúpeľňu a je bez garáže. Výhodou domu je možnosť postaviť ho do rovinatého, ale aj mierne svahovitého terénu.

Ďalším veľmi trendy a netypickým drevodomom je projekt Oskar, ktorého cena začína na sume 38 000 € za skelet hrubej stavby. Opäť ide o dom vhodný pre 4-člennú rodinu, pričom úžitková plocha domu je až 131 m2. Dom má 4 izby a 2 kúpeľne, ktoré je po dohode možné postaviť aj zrkadlovo alebo urobiť na ňom nejaké zmeny.

Cenovo a rozlohovo zaujímavý je aj projekt domu Adel, ktorý je síce vhodný pre 4 osoby, avšak dom má neuveriteľných 161 m2 úžitkovej plochy. Ide o 4-izbový prízemný dom, ktorý je väčšej veľkostnej kategórie s garážou a 2 kúpeľňami. Cena tohto drevodomu začína na sume 48 500 € za skelet hrubej stavby.

Cena drevodomov pre 5 a viacčlennú rodinu

Myslíme aj na viacčlenné rodiny, ktoré si vyžadujú viac miesta v domácnosti. V našej ponuke nájdete drevodomy pre 5 a viacčlenné rodiny, ktorých poteší nielen rozloha, ale aj cena. Dom Mora je 5-izbový prízemný rodinný dom väčšej veľkostnej kategórie, avšak bez garáže. Ide o dom, ktorý je svojim priestorom prispôsobený pre 5 osôb, pričom úžitková plocha domu je 117 m2. Dom má jednu kúpeľňu a cena začína na sume 42 000 € za skelet hrubej stavby.

Cenovo porovnateľný je tiež dom Artur, ktorého cena začína na sume 39 500 €, pričom ide o dom vhodný pre 6 osôb. Avšak stále ide o 5-izbový prízemný dom väčšej veľkostnej kategórie, bez garáže a s 2 kúpeľňami.

Za zváženie rozhodne stojí aj dom Markus či projekt domu Trnka. Dom Markus je 6-izbový prízemný dom so 6 izbami a 1 kúpeľňou, pričom cena za skelet hrubého domu s úžitkovou plochou 145 m2 začína na sume 47 500 €. Na rozdiel od toho je dom Trnka rovnako pre 5-6 osôb, avšak ide o 4-izbový rodinný dom väčšej veľkostnej kategórie. Dom má 4 izby, 2 kúpeľne a úžitkovú plochu 142 m2. Cena za skelet hrubej stavby domu Markus začína na sume 50 500 €.

Stavba drevodomu od Drevodom Zvolen

Všetky projekty domov od Drevodom Zvolen je možné po dohode dodať aj zrkadlovo, prípadne urobiť v projekte rôzne úpravy a zmeny podľa vašich predstáv. Pokiaľ vás však ani jeden projekt z tohto zoznamu nezaujal a máte svoju vlastnú predstavu o svojom vysnívanom dome, neváhajte nás kontaktovať. V Drevodom Zvolen vám vieme postaviť drevodom podľa vlastného projektu. Prineste k nám vaše sny a my vám ich postavíme. U nás sú vítané projekty domov podľa vášho architekta, ale aj projekty domov z rôznych časopisov a magazínov o bývaní. Podľa vašich návrhov vám vypracujeme aj individuálnu cenovú ponuku na mieru, ktorú si môžete vyžiadať zadarmo k projektom domov uvedeným na našom webe. Pošlite nám vlastný projekt a my v Drevodom Zvolen sa už o všetko postaráme.

Login

Register

terms & conditions