farby v drevodome

Zariaďujete si nové bývanie alebo rekonštrujete to staré? Práve letné mesiace patria medzi tie, kedy sa ľudia rozhodnú vniesť trochu zmeny do svojho bývania. Je to najmä kvôli času a počasiu, keďže vysoké teploty spôsobujú rýchle schnutie farieb. Ak sa do takejto rekonštrukcie chystáte aj vy, inšpirujte sa farbami, ktoré sa stali farbami roka 2021.

Ultimate Gray a Illuminating

Jednou z najznámejších firiem vôbec, ktoré určujú, aká farba sa stane farbou roka, je firma PANTONE. Určite ste o tom už počuli, že práve na rok 2021 je to kombinácia dvoch samostatných farieb, a to šedá s názvom PANTONE 17-5104 Ultimate Gray a žltá PANTONE 13-0647 Illuminating. Ide o kombináciu farieb, ktoré spolu pôsobia veľmi harmonicky a upokojujúco. Práve žltá, ktorá pripomína slnko, pôsobí povzbudzujúco, čo ľudia po pandémii potrebujú. Sivá na druhej strane pripomína skalu, takže znázorňuje niečo stále a pevné, hoci aj smútok a sklamanie. Ak sú tieto farby samostatne, môžu spôsobovať práve tieto emócie, avšak v kombinácii pôsobia ako NÁDEJ. Ak sa obávate aplikovať tieto farby vo svojom drevodome, pokojne ich použite ako farby doplnkov, prípadne jednu použite na väčšie plochy a druhú len na doplnky.

Zdroj: TU

Brave Ground

S touto farbou prišla ďalšia veľmi známa firma, a to Dulux, ktorá sa zaoberá výrobou farieb a náterov. Farba Brave Ground, ktorá v preklade znamená „Statočná zem“, vznikla kombináciou dvoch farieb, a to žiarivej medenej a drevitej hnedej farby, ktorá má podtón do siva. Ide o veľmi neutrálnu prírodnú farbu, ktorá je vhodná do všetkých domácností, stačí ju len vhodne doplniť dekoráciami. S pastelovými farbami, prípadne krémovobielou bude pôsobiť vaša domácnosť veľmi elegantne. Práve táto farba má predstavovať a dodať vám trochu viery, optimizmu a vzbudiť vo vás kreativitu.

brave ground

Zdroj: TU

Aegean Teal

S veľmi netradičnou, no harmonickou farbou prichádza aj Benjamine Moore. Farba s názvom Aegean Teal – Egejská šedozelená bola vybratá spomedzi 12 farieb z palety. Ide o kombináciu zelenej, modrej a sivej farby, ktorá pôsobí na človeka pokojne a má vniesť do života trochu viac istoty, stability, ale tiež nabáda aj k spomaleniu a zamysleniu sa. Ak nemáte radi časté zmeny a prerábanie vo vašej domácnosti, odporúčame aj v tomto prípade zvoliť túto farbu skôr na dekorácie, hoci veľmi pekne sa vyníma aj v kuchyniach a spálňach.

Aegean Teal

Zdroj: TU

Urbane bronze a Passionate

Opäť ide o dve farby, avšak tieto sa používajú samostatne. S týmito farbami sa môže pochváliť spoločnosť Sherwin-Williams. Kým farba Urbane bronze je skôr neutrálnou farbou, ktorej základom je sýta hnedá v spojení so sivou a tmavozelenou, Passionate predstavuje elegantnú červenú farbu, ktorá prepája moderné a tradičné prvky. Ide o veľmi elegantnú farbu, no je aj veľmi odvážna. Rovnako aj tieto farby sú inšpirované prírodou. Hoci Passionate je živá, Urbane bronze má opäť človeka skôr upokojiť.

passionate

Zdroj: TU

Všetky tieto farby vyvolávajú v človeku emócie pokoja, oddychu, ale tiež aj nádeji, optimizmu a živosti, čo odzrkadľuje pocity, ktoré človek počas pandémie má. Či už si vyberiete neutrálne prirodzené odtiene alebo tie výraznejšie, v správnej kombinácii dokážu vytvoriť príjemný pocit domova.

Login

Register

terms & conditions