Pre niekoho je komora v dome nenahraditeľnou miestnosťou, pre iného zbytočnosťou. Ak patríte medzi tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť, v nasledujúcom článku vám prezradíme, aké výhody vám prinesie výber projektu domu s komorou. A poradíme vám tiež, ako vyriešiť skladovanie potravín bez komory.

Poloha komory v dome

Komoru je potrebné umiestniť v dostatočnej blízkosti ku kuchyni. Môžu do nej viesť dvere priamo z kuchyne alebo z chodby v jej blízkosti. Dôležité je, aby sa nachádzala v takej vzdialenosti, ktorá vám pri nosení zásob potravín nebude na obtiaž.

Dôležitá je tiež poloha s ohľadom na svetové strany. Vyberajte projekt, v ktorom sa komora nachádza v časti domu, ktorá bude obrátená smerom na sever. V komore tak bude po celý rok klíma vhodná na dlhodobé skladovanie potravín. Vhodné je tiež zabezpečiť vetranie komory pomocou okna alebo ventilácie.

Regály do komory

Pre efektívne využitie priestoru si do komory zaobstarajte regály alebo police. Môžete si ich nechať vyhotoviť na mieru alebo si kúpiť hotové regálové či policové zostavy. Čo sa materiálu týka, do komory je potrebné vyberať police z dreva alebo kovu. Tieto materiály sú dostatočne pevné na to, aby uniesli váhu väčšieho množstva potravín. Pre prehľadnosť si môžete k policiam dokúpiť tiež rôzne košíky, úložné boxy a dózy.

Viacúčelový priestor

Do komory môžete ukladať potraviny, sezónne oblečenie a dekorácie či iné predmety, ktoré používate len zriedka. Bude vám tak slúžiť ako multifunkčný priestor. Veci ukladajte podľa toho, ako často ich používate. Potraviny, ktoré často potrebujete pri varení, si uložte približne do výšky očí do prednej časti políc. Sezónne oblečenie či dekorácie umiestnite na najvyššie poličky.

Potravinová skriňa

Ak si vyberiete projekt domu bez komory, budete musieť do návrhu kuchyne zaradiť potravinovú skriňu. Mala by byť dostatočne veľká, aby postačila na uskladnenie bežných zásob. K tomu pripočítajte rezervu pre príležitostné väčšie nákupy. Pre prehľadnosť využite v potravinovej skrini úložné systémy, ktoré vám umožnia zaistiť lepší prehľad. Napríklad rôzne výsuvné koše, zásuvky a police.

Login

Register

terms & conditions