Drevo je prírodný materiál, ktorý sa využíva nielen na stavbu domu, ale taktiež sa používa aj pri jeho zariaďovaní. Zariaďte si svoj drevodom moderným spôsobom, a to s využitím dreva a dreveného nábytku. Toto sú dôvody, prečo je drevo v modernom interiérovom dizajne také obľúbené.

Drevo v interiérovom dizajne

Drevo sa pri zariaďovaní domácnosti využíva už po stáročia. Drevo je v podstate ako víno, čím staršie, tým lepšie. Okrem nádherného nadčasového vzhľadu sa drevo v interiérovom dizajne používa najmä z týchto dôvodov:

  • drevo je pevný a odolný prírodný materiál, ktorý má dlhú životnosť,
  • drevo je ľahko použiteľné, ľahko spracovateľné, ľahko udržateľné,
  • drevo má nadčasový dizajn a nikdy nevyjde z módy,
  • drevo má skvelé tepelnoizolačné vlastnosti,
  • drevo je prírodný ekologický materiál, ktorý je obnoviteľný a recyklovateľný,
  • pri opotrebovaní je drevo jednoduché na opravu,
  • drevo je jednoducho kombinovateľné s inými materiálmi.

dreveny interier

Drevo v interiérovom dizajne a jeho výhody

1.    Trvanlivosť

Ako už bolo vyššie spomenuté, drevo má neuveriteľné vlastnosti. Je odolné a vďaka tomu je tak obľúbené aj medzi interiérovými dizajnérmi. Ide taktiež o prírodný materiál, ktorý starne do krásy. Je nenáročný na údržbu a pri poškodení je jednoduchý aj na opravu. Je vhodný nielen do moderných domácnosti, ale aj do chalúp či napríklad do komerčných kancelárskych priestorov. Okrem toho je možné ošetrené drevo využiť aj vo vlhkých priestoroch, ako je napríklad sauna, kúpeľňa či kuchyňa.

2.    Ekologickosť

Drevo je tiež prírodný materiál, ktorý je ekologický a vplýva na životné prostredie menej intenzívne, ako iné materiály. Drevo je jednoduché na spracovanie a veľkou výhodou je to, že je obnoviteľné. Drevo má taktiež vynikajúce izolačné vlastnosti. Jeho zakomponovanie do interiérového dizajnu zabezpečí príjemné ochladenie, ale zároveň aj vykúrenie miestnosti. Tento prírodný materiál taktiež dokáže absorbovať nadmerný hluk.

3.    Cenová dostupnosť

Kvalitné drevo síce môže predstavovať veľmi nákladnú položku pri zariaďovaní vášho interiéru, no v konečnom dôsledku, ide o investíciu, ktorá sa oplatí. Pokiaľ si porovnáte cenu, kvalitu, dizajn a výnimočné vlastnosti dreva zistíte, že to tak skutočne je.

4.    Estetická prispôsobivosť

Výhodou dreva je tiež estetická prispôsobivosť. Drevo, ako materiál, môžete použiť skutočne kdekoľvek. Môžete to využiť v exteriéri, ale aj v interiéri, vo všetkých miestnostiach vašej domácnosti. Môžete ho použiť od podlahy až po strop. Môžete ho taktiež kombinovať s rôznymi farbami, tvarmi, textúrami a rôznymi inými materiálmi. Taktiež ho môžete využiť pri zariaďovaní domácnosti v rôznom štýle.

Drevo v interiérovom dizajne a jeho využitie

Drevené podlahy

Začnime hneď od podlahy. Drevené podlahy sa zvyčajne označujú ako parketové podlahy, ktoré dodajú vášmu domovu nádych elegancie a tiež pocit tepla. Drevené podlahy sa vyrábajú v rôznych hrúbkach, dĺžkach či šírkach.

Drevené steny a obloženie

Drevo je rovnako skvelým materiálom, ktorý môžete využiť aj ako steny a obklady. Drevený obklad vám umožní vytvoriť súkromný, ale krásny priestor na pohľad. Drevo je tiež skvelým materiálom na vytváranie dizajnových výrazných stien.

Drevené stropy

Ako sme povedali, drevo je skutočne možné využiť od podlahy až po strop. Na vytvorenie nádherného stropu vám postačia drevené trámy. Tento trend vznikol už veľmi dávno, keďže sa drevené trámy predovšetkým využívali v starších domoch na podopieranie vrchného poschodia. V súčasnosti skôr slúžia ako štýlový dizajnový kúsok.

Drevené dvere, schody a okná

Pri zariaďovaní svojho drevodomu môžete drevo využiť na okná, dvere, ale taktiež ako schody. Drevené schodisko je rovnako veľmi nádherné a nenáročné na údržbu. Aj pri každodennom využívaní bude vyzerať ako nové.

Drevený nábytok

Čo by to bol drevený interiér bez dreveného nábytku? V súčasnosti nájdete rôzne druhy a tvary dreveného nábytku. Drevený nábytok môžete využiť vo všetkých miestnostiach svojej domácnosti, a to ako v spálni, tak aj v kúpeľni, v kuchyni, v obývačke či v detskej izbe. Môžete tak zvoliť drevenú masívnu posteľ, drevené skrine, komody či vitríny, ale aj drevené konferenčné stoly, stoly pod TV alebo jedálenské stoly a stoličky. Možnosti ako využiť drevo vo svojom interiéri je nekončené množstvo.

dreveny nabytok

Drevo je prírodný materiál, ktorý môžete využiť pri zariaďovaní vášho interiéru, ale aj pri stavbe vášho drevodomu. Pokiaľ premýšľate nad stavbou drevodomu, neváhajte nás kontaktovať do Drevodom Zvolen.

Login

Register

terms & conditions