Od popíjania rannej kávy až po varenie rodinnej večere sa nachádzame veľkú časť dňa v kuchyni. Pre väčšinu z nás je dôležité, aby sme sa v nej cítili príjemne.
Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako to dosiahnuť, je správny návrh kuchyne.
Kuchynské okná vpúšťajú do kuchyne prirodzené svetlo a ak ich tvar, veľkosť a umiestnenie je navrhnuté správne, môžu oživiť náladu celej miestnosti.
Pomocou týchto nápadov na vzhľad a umiestnenie okien sa z vašej domácej kuchyne stane priestor, v ktorom sa budete cítiť dokonale.

Typy okien

Pred samotným výberom okna si určite spravte dôkladný prieskum trhu. Zistite si jeho tepelno-izolačné vlastnosti, použité materiály, či farebné odtiene, ktoré výrobca ponúka až po ich cenu.
Kuchynské okná majú mnoho tvarov a veľkostí. Či už sa jedná o okno umiestnené nad umyvadlom, ktoré Vám pri umývaní poskytne dostatok svetla, či umožní upokojujúci výhľad do záhrady až po veľkoplošné okná, ktoré dokážu prepojiť exteriér s interiérom do jedného spoločného priestoru.
Nezabudnite preto zvážiť všetky možnosti už pri výbere projektu Vášho nového domu.

Štýl a dekorácie

Kuchynské okno má dve hlavné úlohy. Prvou je návrh samotného okna vrátane jeho veľkosti, tvaru a spôsobu jeho otvárania a zatvárania. Druhou je jeho dekorácia pomocou rôznych typov roliet, žalúzií či záclon.
Nezabudnite, že ak chete aby bolo okno nad drezom musí byť aj funkčné, teda ľahko otvárateľné a zároveň, aby cez neho stále prenikalo dostatok prirodzeného svetla. Najlepšou voľbou je v tomto prípade určite jedno krídlové okno, prípadne dvojkrídlové otvárateľné v strede.

Veľmi dôležité je už pri návrhu myslieť na to, že okno musí byť umiestnené v dostatočnej výške nad kuchynskou linkou aby Vám nezavadzalo.
Z hľadiska dekorácie je najobľúbenejším spôsobom, využiť pri týchto oknách záclony. Môžete pri ich dekorácii použiť rôzne farby a vzory, ktoré budú ladiť so zvyškom priestoru a zároveň ho dokážu celý rozjasniť.
Závesy a žalúzie Vám na druhej strane poskytnú súkromie. Ak máte obavy o bezpečnosť alebo len o zvedavé oči susedov, záclony budú vašou prvou obrannou líniou, ktorá vám umožní si zachovať súkromie.
Pekný doplnkom väčšiny okien môže byť aj praktická polička. Najednej strane nie je odkladacieho priestoru v kuchyni nikdy dosť a na druhej ju môžete použiť na pekné dekorácie. Napríklad také bylinky vypestované priamo v kuchyni sa Vám pri varení určite zídu.

Login

Register

terms & conditions