Majitelia domov chcú väčšinou záhrady s nižšou údržbou, ktoré sú pokojné, priateľské k životnému prostrediu a pripravené na zábavu.
Keď sa život stáva všeobecne hektickejším, chcete sa vrátiť domov a tešiť sa z ľahko udržiavateľných trávnikov a záhrad.

Chcete, aby váš trávnik a záhrada vynikali od susedov? Ak je to tak, pozrite sa na týchto päť trendov úpravy okolia Vášho domu, ktoré osviežia váš vonkajší priestor a urobia ho nezabudnuteľným:

1. Pruhovanie trávnika

Nič nie je príjemnejšie než svieži zelený trávnik. Spestriť ho môžete pomocou pruhov, prípadne iných vzorov. Pruhovanie trávnika nie je ťažké. Väčšina kosačiek vytvára určitý vzor, keď pneumatiky a kosačka kosačky trávu ohýbajú v smere, v ktorom sa kosačka pohybuje. Pre zložitejšie alebo výraznejšie vzory sú k dispozícii pre niektoré kosačky valčeky a rôzne nástavce.

2. Vytvorte multifunkčný dizajn

Samozrejme väčšinou nechceme trávnik a záhradu, ktorá bude len na obdiv. Namiesto toho chceme s rodinou využívať vonkajšie priestory. Čím viac záhrady využijeme, tým lepšie.

Niektoré z najlepších viacúčelových trendov sú:

  • Vertikálne záhrady, ktoré tiež fungujú ako plot na ochranu súkromia
  • Malý priestor na posedenie s vodným prvkom a kvetmi, ktoré si môžu vychutnať motýle, kolibríky, včely a ďalšie voľne žijúce zvieratá.
  • kľukatý chodníček sadený jedlými bylinkami
  • Stena so zabudovaným sedením

3. Pergoly a prístrešky

Po dokonalom prepojení bývania v interiéri a exteriéri túžime asi všetci. Dnešné pergoly sú sofistikovanejšie ako kedykoľvek predtým.

Nápady, ktoré sú „trendy“ a môžu byť pod prístreškami:

  • Ohrievače priestoru alebo priamy oheň
  • Luxusná vonkajšia kuchyňa
  • Priestor na posedenie s veľkou sedacou súpravou
  • Príjemné a účelné osvetlenie
  • Rôzne ozvučovacie systémy

4. Vonkajšie kovové doplnky

Kov je v dnešnej dobe často používaný materiál pre terénne úpravy. Čiastočne je to preto, že majitelia domov požadujú odolné materiály s nízkymi nárokmi na údržbu, ktoré nevyžadujú farbenie, konečnú úpravu, brúsenie a utesnenie.

Brúsená nehrdzavejúca oceľ je stále populárna, hoci trendom je aj priemyselne vyzerajúci čierny kov.

5. Nebojte sa ružových farieb

V posledných niekoľkých rokoch boli veľkými farebnými trendmi tisícročia ružová, pastelová ruža a odvážne, ale zemité koraly. Je to aj z dôvodu že spoločnosť Pantone nazývala Living Coral farbou roku 2019.

Ružové odtiene vyzerajú výborne v kombinácii zo zelenou farbou, čo vytvára veľký dopyt po ružových kvetinových záhonoch.

Login

Register

terms & conditions