Prinášať trochu vonkajšej krásy do domu a určite množstvo výhod. Na jednej strane nám rastliny cez deň čistia vzduch a nepochybne nám navodzujú lepšiu náladu. Ak však patríte skôr medzi tých, ktorým rastliny dlho nevydržia je mnoho spôsobov ako začleniť do interiéru vášho domu trochu z tej dobrej nálady, ktorá na nás čaká von. Stačí sa pohrať s prirodzenejším dekorom a môžme si tak užívať trochu exteriéru počas celého roka. V tomto článku vám chceme ponúknuť zopár nápadov ako na to.

Rozhodnite sa pre prírodné materiály

Listy nie sú jediným spôsobom, ako priniesť prirodzený dekor. Existuje množstvo neživých prírodných materiálov, ktoré dokážu zahriať váš domov bez ustavičnej potreby zalievania a slnečného žiarenia. Prírodné materiály, ako je prútie sú ideálne pre vzdušný akcent nábytku, zatiaľ čo svieži nádych materiálu Vám dodá správny textilu. Dokonca aj koža a umelá koža môžu byť považované za prírodný materiál a môžu byť veľmi kontrastné k svetlejším farbám a materiálom.

Použite farbu

Prečo nepoužívať farbu, aby ste sa dostali von? Prostredníctvom nej môžete ľahko rozjasniť izbu a v prípade že použijete farby ktoré sa vyskytujú v prírode, budete sa cítiť určite prijemne. Pozrite sa špeciálne na farby, ktoré možno nájsť v prírode, ako sú živé zelené alebo chladné, brilantné oceánske modré. Môžete namaľovať napríklad jednu zo stien alebo použiť farbu na jednotlivé doplnky, ako sú vankúše alebo vázy.

Skúste zakomponovať maľby zvierat

Keď sa povie „prirodzený dekor“ väčšina ľudí si predstaví len rastliny a stromy. Ale nezabudnite, že zvieratá pôsobia rovnako prirodzené ako izbové rastliny. Či už ich zobrazíte na obrazoch alebo ako potlač na textíliách ako sú koberce, vankúše a podobne, prinesú vám do domu trochu vonkajšieho sveta.

Otvorte sa exteriéru

Snažte sa už pri výbere projektu domu čí navrhovaní interiéru dizajnérom, myslieť na to, ako by ste prepojili najlepšie svoj dom s okolitou prírodou. Nezakrývajte zbytočne pekný výhľad ťažkými roletami a myslite na to, kde bude najlepšie umiestniť okno či terasu, aby ste dosiahli čo najlepší výhľad a mohli si ho užívať kedykoľvek počas celého roka.

Nezabudnite na vnútorný priestor

Snažte sa zamyslieť aj nad tým, aby bol vnútorný priestor čo najviac presvetlený. Pokiaľ je to možné, snažte sa nezakryť výhľad kusmi nábytku, ale na miestach, kde je to možné použite presklenné priečky, prípadne interiérové okná a podobne. Napríklad presklenné zábradlie na schodisku pôsobí jednak moderne a luxusne a na druhej strane prepustí svetlo oboma smermi.

 

Login

Register

terms & conditions