Máte malú izbu, z ktorej by ste chceli spraviť funkčnú, priestrannú obývaciu miestnosť? Máme pre Vás 4 rady ako to môžete dosiahnuť.

Farby stien

Použitím rôznych farieb stien v miestnosti vieme opticky meniť veľkosť priestoru. Vo všeobecnosti použitie tmavých farebných odtieňov priestor zmenšuje. Preto je oveľa vhodnejšie siahnuť po svetlých farbách ako napr. svetlé odtiene modrej, žltej, zelenej. Ak chceme miestnosť opticky zvýšiť, použitie bielej farby na strop je veľmi vhodnou voľbou.

Úložný priestor za pohovkou

Jedným z problémov, ktoré môžu nastať pri malých priestoroch je nedostatok úložného priestoru. Tento problém sa však dá jednoducho vyriešiť vstavanou knižnicou za pohovkou. Nielenže priestor využijete, zároveň ho spravíte omnoho zaujímavejším.

Pohovka, ktorá vyzerá byť veľká ale zaberá malú plochu

Častým problémom v obývacích miestnostiach býva aj nedostatok miesta na pohovke pre hostí. Preto sa treba zamerať na výber pohovky, ktorá je dostatočne veľká pre viacerých hostí ale zároveň má malý pôdorys. To dodá miestnosti ilúziu, že je väčšia ako v skutočnosti je.

Okrúhly stolík

Použitím okrúhleho konferenčného stolíka vieme ušetriť potrebné miesto. Zároveň dosiahneme rovnováhu medzi využitím okrúhlych a hranatých tvarov nábytku. Všeobecne však platí, že pri menších priestoroch je využitie menšieho nábytku nevyhnutné na dosiahnutie priestranného efektu.

 

Login

Register

terms & conditions