Krása dreva vynikne kdekoľvek. No o to viac v záhrade, kde prirodzene zapadne do celkového prostredia. Prinášame vám niekoľko tipov na to, ako s pomocou dreva skrášliť váš exteriér.

Chodníky z dreva

Chodníky z dreva záhradu harmonicky dotvárajú. Najkrajšie pôsobia pri kvetinových záhonoch. Vopred však treba myslieť na to, že v daždivom počasí budú klzké. Nie je preto vhodné použiť ich na frekventovaných miestach. Využite ich skôr ako dekoračný prvok.

Hojdačky nie len pre deti

Hojdačka s drevenou konštrukciou poteší malých aj veľkých. Ak ju umiestnite do záhrady, čoskoro sa stane obľúbeným miestom pre všetkých členov rodiny aj vaše návštevy. Pre hojdačku vyberte miesto ďalej od domu, aby ste na nej mohli pokojne relaxovať. Najvhodnejšie pod stromy, ktoré vám zároveň poskytnú dostatok tieňa.

Záhradný altánok

Ak máte v záhrade dostatok priestoru, pouvažujte nad stavbou altánku. Budete si tak môcť užívať posedenie vonku v každom počasí. Altánok by mal byť obrátený smerom do záhrady, aby ste z neho mali pekný výhľad. Umiestnite ho ďalej od domu, aby bol oddelený od každodenného ruchu. Ak v altánku plánujete aj jedávať, zvoľte pri výbere vhodnej vzdialenosti kompromis, aby ste nemuseli jedlo a taniere nosiť príliš ďaleko.

Drevená lavička

Máte v záhrade zákutie obklopené kvetmi či stromami? Práve také je najvhodnejšie pre umiestnenie lavičky. Drevo dokonale dotvorí atmosféru v záhrade. Lavička z iných materiálov by narušila jej celistvosť.

Záhradná pergola

Pergola sa najčastejšie používa na zastrešenie terasy. Môžete ju však využiť aj inak. Pergola v záhrade môže slúžiť ako dekoračný prvok. Ak k nej vyberiete vhodné popínavé rastliny, čoskoro sa rozzelená. Poskytne vám tiež tieň na posedenie v tráve alebo na lavičke. Na pergole z dreva dokonale vynikne prirodzená krása tohto materiálu. Môžete ho však natrieť aj inou farbou.

Login

Register

terms & conditions