zahrada drevodomu

Letné mesiace sú pomaly za rohom a vy sa už neviete dočkať tých pokojných dní strávených vo svojej záhrade? Prinášame vám 5 tipov, ako si exteriér okolo svojho drevodomu môžete zveľadiť, skrášliť a užívať si slnečné dni v ešte príjemnejšom prostredí.

Zelenej nie je nikdy dosť

Okrem toho, že zeleň dokáže vytvoriť z interiéru príjemný domov, dokáže v exteriéri vytvoriť pocit a oázu pokoja. Príjemné zelené prostredie v exteriéri drevodomu vytvoríte kvetmi, ktoré na jar krásne kvitnú, kríkmi, stromami, ale tiež aj záhradnými bylinkami, ktoré potom môžete využívať pri príprave rôznych jedál. Nezabúdajte aj na živý plot, ktorý dodá záhrade eleganciu a luxus.

zelena zahrada

Príjemné osvieženie

Počas horúcich letných dní určite oceníte príjemné osvieženie v podobe jazierka. Ak vaše okolie domu disponuje svahovitým terénom, pokojne si môžete vytvoriť aj menší vodopád, ktorý bude súčasťou skalky. Okrem osvieženia vzduchu, vám takýto vodopád vytvorí aj upokojujúci šumivý zvuk, ktorý vám vytvorí príjemnú atmosféru pri oddychovaní a relaxovaní.

zahradne jazierko

Doplnky a dekorácie

Chodíte okolo susedovej záhrady a stále obdivujete všetky tie dekorácie, ktoré na záhrade má? Trpaslíci, sošky, drevené mini domčeky či len kvety v ozdobných kvetináčoch? Aj takéto drobnosti dokážu vašu záhradu a exteriér okolo vášho drevodomu ozvláštniť, a pritom nemusíte na ne utrácať veľa peňazí. Pokojne si takéto dekorácie a doplnky do záhrady viete urobiť z rôznych materiálov, ktoré doma určite máte nazvyš a nepotrebujete ich. Premýšľate čo so starými gumákmi? Nasaďte do nich kvety. Ako pekný doplnok či dekoráciu môžete použiť aj rôzne kamienky, ktoré môžu byť súčasťou skalky, prípadne môžu vytvárať zaujímavé chodníky po záhrade.

dekoracie v zahrade

Oddych v prístrešku

Užívať si voľný čas na záhrade počas letných teplých dní a nocí, určite stojí za to. Avšak, byť na slnku celý deň je aj života ohrozujúce. A preto by vám na záhrade určite nemal chýbať prístrešok či altánok, ktorý môžete doplniť aj o kozub či elektrický gril a využiť ho na chvíle strávené s rodinou či priateľmi. Ak nevlastníte garáž, prístrešok môžete pokojne využiť aj na úkryt autá, ktorý ho bude chrániť pred nepriaznivým počasím.

Prírodný zelený trávnik

Tak, ako sme už spomenuli, zelenej nie je nikdy dosť. To určite potvrdí aj prírodný zelený trávnik, o ktorý je potrebné sa starať. Preto odporúčame naštudovať si, čo na dokonalý trávnik budete potrebovať a ako sa o neho starať tak, aby bol čo najzelenší.

Login

Register

terms & conditions