Dizajn domu.

Vždy je dobré, keď bol váš dom dokončený v spolupráci skúsených architektov a interiérových poradcov. Ich dlhodobé skúsenosti zvyčajne zahŕňajú plánovanie a navrhovanie veľkého množstva iných rodinných domov prípadne iných objektov a tým určite získali neoceniteľné skúsenosti, ktoré môžu zúročiť vo vašom novom dome.

Spolu s architektom a návrhárom interiérov môžete vytvoriť projekt domu, ktorý berie do úvahy všetky želania a nároky, ktoré máte na svoj vysnívaný dom.

Dokonalý projekt domu, kde sa sny stávajú skutočnosťou, zahŕňa krásny dizajn exteriéru a premyslené plánovanie. Každý štvorcový meter sa plánuje s cieľom maximalizovať efektívnosť užitočnej podlahovej plochy. Dobre naplánovaný projekt zvyčajne tiež pomáha znížiť náklady na výstavbu.

Správne naplánovaný dom by mal vytvárať ideálne podmienky pre život pre všetkých členov rodiny. Každý by mal mať dostatok priestoru pre súkromie, spoločné izby by mali byť pohodlné a malo by samozrejme ostať dostatok skladovacieho priestoru a priestoru pre záľuby.

Energetická účinnosť domu.

Komplexne plánovaná zrubová stavba, montovaný dom, prípadne iný druh drevostavby ktorá bola postavená vo vysokej kvalite, má rovnakú energetickú účinnosť ako akýkoľvek iný rovnocenný typ domu.

Pri plánovaní domu odporúčame dávať pozor na kompaktnosť domu, umiestnenie domu vo vzťahu k svetovým stranám, veľkosť a umiestnenie fasádnych otvorov. To je dôležité vzhľadom na skutočnosť, že 13% tepla sa stráca cez strechu, 35% cez vetrací systém, 15% cez dvere a okná, 15% cez steny, 15% cez teplú vodu pre domácnosť a 7% cez podlahy.

V priemere sa 80% energie vynaloženej počas životnosti budovy použije na vykurovanie a chladenie miestností a iných zariadení – zvyšných 20% energie sa použije na spotrebiče, údržbu a podobne.

Podľa zamýšľaného využívania domu musia byť počas celého procesu inžinierstva zohľadnené normy energetickej účinnosti. Výsledkom sledovania a implementácie správnych princípov v počiatočných fázach inžinierstva sme schopní vytvárať energeticky úsporné domy.

Energeticky účinné riešenia môžu znížiť fixné náklady až o 20-30% a môžu výrazne zlepšiť kvalitu životného prostredia.

Prečo je drevostavba moderná a stavajú sa montované domy?

Drevo je prírodný materiál, ktorý je plne použiteľný. V porovnaní s inými stavebnými materiálmi je drevo jedným z ekologickejších.

Vďaka nízkej tepelnej vodivosti je drevo jedným z najlepších stavebných materiálov v studenom aj teplom podnebí. Použitie dreva ako stavebného materiálu zaručuje vyváženú vnútornú klímu a teplotu. Správna vlhkosť vzduchu v interiéri zabraňuje tvorbe statickej elektriny a cirkulácie prachu.

Význam dreva ako stavebného materiálu sa čoraz viac zdôrazňuje, pretože vyčerpávajúce prírodné zdroje sa znižujú a ľudia prechádzajú na energeticky účinné stavebné materiály. Drevo je obnoviteľný prírodný zdroj a rastúce normy energetickej účinnosti podporujú využívanie dreva. Výroba drevostavieb je výrobný proces šetrný k životnému prostrediu, ktorý zase vytvára novú energiu, napr. opätovné použitie drevnej štiepky na vytvorenie tepla.

Prečo projekt drevostavby?

  • Zdravé životné prostredie
  • Ekologické – drevo je 100% obnoviteľné
  • Z dreva nevznikajú žiadne škodlivé látky
  • Žiadna statická elektrina
  • Prirodzené dýchanie dreva
  • Môžete stavať v každom ročnom období
  • Možnosť urobiť časť stavby svojpomocne
  • Neustále rastúca trhová hodnota – bezpečné investície
  • Vizuálne krásna stavba
  • Útulný a teplý domov

Login

Register

terms & conditions