moderny nizkoenergeticky drevodom

Každý z nás rozhodne túži po vlastnom bývaní presne podľa svojich predstáv. Mnoho ľudí je však názoru, že svoje predstavy vedia najlepšie splniť len oni sami. Avšak, viete, ako sa hovorí, prvý dom postavte nepriateľovi, druhý kamarátovi a až do tretice váš vlastný. Ako je to ale s drevodomom? Postačí vám hrubá stavba od nás a zbytok si postavíte svojpomocne? Alebo by ste brali hneď dom na kľúč?

Hrubá stavba, holodom alebo bývanie na kľúč?

Pri stavbe akéhokoľvek domu je rozhodujúcich niekoľko parametrov – vaše financie, čas, ktorý by ste do stavby dokázali investovať či vaše zručnosti v dokončovacích prácach. Výber vhodnej alternatívy tak závisí len na vás. V prvom rade by ste si však mali ozrejmiť, čo dané pojmy znamenajú, no hlavne, aké položky zahŕňajú.

Hrubá stavba

Ide v podstate o akýsi „dom v surovom stave“. Obsahuje základovú dosku, múry (nosné obvodové, vnútorné), strop, strechu (šikmá, rovná, strešný presah), komín, bleskozvod, okná a vchodové dvere. V prípade poschodového domu stavba samozrejme zahŕňa aj schody.

Holodom

Stavba skolaudovaná ako rodinný dom, akurát nemá dokončený interiér. K hrubej stavbe sa tak pridávajú aj inžinierske siete, teda elektrina, mestská voda, plyn kanalizácia. K inžinierskym sieťam sa ďalej pridáva aj povrchová úprava stien (vonkajších aj vnútorných), stropu a podlahy, zateplenie, kompletná elektroinštalácia, bleskozvod, rozvody vody, kúrenia aj komín. Všetko ostatné si však dostaviate svojpomocne.

moderny nizkoenergeticky drevodom nedaleko lesa

Dom na kľúč

Hotová stavba, do ktorej sa stačí nasťahovať. O všetko, vrátane hrubej stavby, inžinierskych sietí a interiéru, sa postarajú odborníci. Dom na kľúč obsahuje všetko, čo holodom a pridávajú sa interiérové dvere, vnútorná stierkapovrchové úpravy a maľovka stien, obkladačky, laminátová podlaha, sanita (umývadlá s batériami, WC, vaňa, sprchový kút).

Kompletný zoznam položiek, ktoré zahŕňa každý jeden typ stavby si môžete skontrolovať tu.

Výhody výstavby s Drevodom Zvolen

Najväčšia výhoda výstavby vášho domu s Drevodom Zvolen je, že disponuje vlastnou certifikovanou výrobou s kvalifikovanými pracovníkmi. Tento fakt umožňuje prefabrikáciu jednotlivých častí vášho domu v akomkoľvek ročnom obdobíbez ohľadu na počasie, čím ušetríte hromadu času.

Individuálne časti domu na mieru podliehajú najvyšším kvalitatívnym požiadavkám sušenia a spracovania dreva certifikovanými dodávateľmi. Tie sú v dohodnutom termíne dovezené na miesto výstavby a kvalifikovanými pracovníkmi zmontované do jedného dokonalého celku.

Drevodom Zvolen navyše spolupracuje s vernými subdodávateľmi a firmami pre dokončovacie práce. Montáž elektroinštalácií, vodoinštalácií, vykurovania, obkladov a dlažieb, sadrokartónov, zatepľovacích prác a ostatných dokončovacích prác tak bezproblémovo vieme zabezpečiť. S Drevodomom Zvolen tak máte celú výstavbu vášho vytúženého domova pod jednou strechou!

Login

Register

terms & conditions