projekty drevodomov

Uvažujete nad stavbou rodinného domu? Drevodomy patria v súčasnosti medzi veľmi obľúbené stavby, ktoré ponúkajú majiteľom mnoho výhod. Okrem rýchlosti výstavby ide tiež o ekologickejšiu stavbu, ktorá je v porovnaní s murovaným domom cenovo výhodnejšia. Vyberte si projekty drevodomov, ktoré vás zaujali a my vám ich v Drevodom Zvolen radi postavíme.

Drevodom vs. murovaný dom

Tehlové alebo panelové domy sú na Slovensku najčastejšie stavané. Posledné roky sa však do pozornosti viac dostávajú montované drevodomy, ktoré ponúkajú oproti murovaným domom mnoho výhod:

  • Predovšetkým ide o jednoduchšiu konštrukciu, keďže sa drevodomy vyrábajú konkrétne vo výrobných halách a na mieste stavby sú zmontované kvalifikovanými pracovníkmi.
  • S tým súvisí aj rýchlosť výstavby. Pri drevodomoch sa využíva suchý proces stavby, nie je potrebné dlho čakať, kým stavba zaschne. Vďaka tomu je možné drevodomy stavať počas celého roka.
  • Oproti murovaným domom sú montované domy o 20 – 30 % lacnejšie aj z dôvodu využitia ekologického materiálu, ktorý má navyše lepšiu izoláciu a vysokú požiarnu odolnosť, keďže sa na stavbu drevodomov využíva špeciálne ošetrené certifikované drevo.
  • Zabudnite aj na mýtus krátkej životnosti. Životnosť montovaného drevodomu je rovnaká, ako pri murovaných stavbách. Dôležité je si vybrať certifikovanú firmu s kvalifikovanými pracovníkmi.

Projekty drevodomov vs. vlastný projekt

Stavať dom svojpomocne a na vlastnú päsť môže byť v súčasnosti veľkým rizikom, keďže je nedostatok materiálu a pracovnej sily, aj čo sa týka následného zapojenia vody, kúrenia či elektriny a podobne. Preto odporúčame zvoliť kvalifikovanú firmu, ktorá sa o všetko postará za vás. Pri stavbe si môžete vybrať projekt drevodomu alebo si priniesť vlastný projekt domu. Videli ste v časopise svoj vysnívaný dom? Zmeňte ho na realitu.

Projekty drevodomov od Drevodom Zvolen

V Drevodom Zvolen si môžete vybrať projekt drevodomu pre 1 až 6 osôb, a to bungalow alebo poschodový montovaný drevodom. Okrem toho si môžete vybrať projekt domu podľa počtu miestností a kúpeľní. Výhodou týchto projektov je, že si viete zmeniť ich orientáciu alebo projekt upraviť podľa svojich požiadaviek. Cena montovaných drevodomov sa následne líši od toho, či ide o skelet hrubej stavby, holodom alebo dom na kľúč bez základovej dosky a podobne.

Vysnívaný montovaný dom od Drevodom Zvolen

Vyberte si z projektov domov Drevodom Zvolen a nechajte si postaviť svoj vysnívaný dom kdekoľvek na Slovensku. V ponuke nájdete rôzne projekty drevodomov, ako napríklad projekt domu Nelson, Leo, Adel, Hektor, Bajron, Palino a podobne alebo si môžete priniesť vlastný projekt domu či nám povedať svoju predstavivosť a my vám ju pretavíme do skutočného projektu.

Login

Register

terms & conditions