Chystáte sa na malú zmenu interiéru vo svojej domácnosti alebo vás čaká zariaďovanie nového domu? Aj napriek tomu, že je v súčasnosti populárna umelá inteligencia, trendy v interiérovom dizajne na rok 2024 zahŕňajú aj prvky, ktoré nie je možné ovládať smartfónom. Personalizácia, farby, ale aj umenie. To všetko bude dominovať v roku 2024. Zariaďte si svoj montovaný drevodom podľa najnovších trendov.

Montovaný dom zariadený podľa trendov 2024

V oblasti interiérového dizajnu sa stále objavujú nové trendy a inovácie, ktoré odhaľujú zaujímavé spôsoby, ako prispôsobiť a zdokonaliť priestor vášho domova. V roku 2024 sme svedkami vzrastajúceho záujmu o montované domy a tento trend ovplyvňuje aj samotný interiérový dizajn. Ak plánujete nový domov alebo renováciu, môžete sa inšpirovať týmito aktuálnymi trendmi.

Udržateľné materiály a ekologický prístup

Drevodomy alebo montované domy patria do kategórie udržateľných stavieb. Ide o populárne domy, ktoré sú vyrobené z prírodných materiálov. V snahe o udržateľnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu získavajú tieto domy na popularite. Medzi trendy na rok 2024 patria recyklovateľné a prírodné materiály, ako sú drevo, kameň, bambus, ratan, ale aj sklo či recyklované kovy. Práve tieto prírodné materiály dodajú vášmu interiéru príjemný a prirodzený šarm.

Farby a textúry: prírodné odtiene

Farby majú vždy výrazný vplyv na atmosféru domu. V roku 2024 sa objavujú prírodné odtiene, ako sú zemité a teplé farby. Predovšetkým je to hnedá, horčicová či Limitless farba, ktorá vznikla kombináciou medovej a béžovej farby. Podľa spoločnosti Pantone, ktorá každoročne udáva trendy farbu na nasledujúci rok, je to broskyňová farba Peach Fuzz. Spoločnosť Benjamin Moore však za farbu roka 2024 určila práve Blue Nova 825, ktorá je kombináciou modrej a fialovej farby. Nič však nepokazíte ani neutrálnymi farbami, ako je béžová, sivá či svetlohnedá či ďalšie pastelové farby. Zabudnite však na žiarivú bielu farbu, tá tento rok nebude v kurze.

Inteligentné technológie a umelá inteligencia

S rozvojom digitálnych technológií sa stávajú domy stále inteligentnejšími. Rok 2024 prináša ešte väčšiu integráciu inteligentných technológií do interiéru. Ovládanie osvetlenia, kúrenia, bezpečnostných systémov a ďalších funkcií cez smart zariadenia je teraz štandardom. Dizajn domu sa čoraz viac prispôsobuje týmto moderným trendom. Navyše, v poslednej dobe je veľmi populárna aj umelá inteligencia, ako napríklad hlasové ovládanie domácnosti pomocou Amazon Alexa, Google Assistant alebo Apple Siri.

Flexibilné a multifunkčné priestory

Flexibilita je kľúčovým slovom pre rok 2024 a odzrkadlí sa aj na rozmiestnení domácnosti. S priemernou veľkosťou domov sa mení aj spôsob, akým vnímame jednotlivé miestnosti. Oddeľovacie steny, posuvné panely a nábytok s viacúčelovým využitím umožňujú jednotlivým miestnostiam meniť sa podľa potrieb a prispôsobovať sa rôznym situáciám. Stále je však potrebné myslieť aj na jednoduchý a minimalistický dizajn. V kurze budú predovšetkým jednoduché línie, oblé tvary a minimálne množstvo dekorácií.

Botanické prvky a zelené steny

Vytvorte si trendy montovaný dom a spojte sa viac s prírodou. Zelené steny, kvetinové vzory a botanické prvky dodajú vášmu domovu sviežosť a prirodzený šarm. Okrem toho zelené rastliny pridávajú do interiéru aj pozitívnu energiu a zlepšujú kvalitu vzduchu.

TIP: Chystáte sa spolu s interiérom zariadovať aj svoju záhradku? V tom prípade určite nezabudnite na vhodne zvolený kvalitný vonkajší nábytok aby ste si v pokoji mohli vychutnať svoju obľúbenú knižku alebo len tak relaxovať po dlhom a náročnom dni.

Trendy montované domy od Drevodom Zvolen

Pri zariaďovaní vášho montovaného domu v roku 2024 sa inšpirujte týmito trendmi, no nezabúdajte ani na svoje vlastné preferencie a štýl. V konečnom dôsledku by váš domov mal odzrkadľovať vašu osobnosť a poskytovať vám útulné a pohodlné prostredie, ktoré nazývate domovom. Ak máte záujem o trendy montovaný nízkoenergetický drevodom, neváhajte nás kontaktovať do Drevodom Zvolen.

Login

Register

terms & conditions