Existuje viac spôsobov ako priniesť trochu svetla a života do vašej tmavej izby. Ale pokiaľ nechcete míňať veľa peňazí a riešiť veľké prestavby alebo bývate v prenajatom priestore, sú tu aj jednoduchšie riešenia ako presvetliť váš priestor.

1.Vymaľovať svetlejšími farbami

Namaľovať izbu bielou farbou je najjednoduchšie riešenie ako presvetliť vašu izbu. Čisto biela dokáže byť pomerne chladná a smutná hlavne v izbách orientovaných na sever a preto je lepšie ísť po teplejších odtieňoch bielej so žltými podtónmi. Existujú tisícky odtieňov bielej a často nie je jednoduché nájsť ten správny. Moja rada je za-investovať aspoň do šiestich testovacích odtieňov a namaľovať ich napríklad na kartón. Takýmto spôsobom môžete priložiť kartón ku stene v rôznych častiach dňa. Taktiež budú meniť farbu podľa odrazu od zariadenia v miestnosti takže pokiaľ chcete vybrať naozaj správne tak neexistuje žiadna skratka.

2.Svetlejšie podlahy

Podlaha zaberá väčšinu priestoru v každej izbe. Čím tmavšia je podlaha tým viac svetla absorbuje. Ak v najbližšej dobe idete meniť podlahu, siahnite po svetlejších odtieňoch. Nielen že vám svetlejšia podlaha len presvetlí priestor ale taktiež ho opticky zväčší. Tento efekt sa dá dosiahnuť taktiež použitím svetlého koberca väčších rozmerov.

3.Presvetlite okná

Pokiaľ súkromie nie je problém nechajte okná úplne bez záclon a iných doplnkov poprípade namontujte rolety ktoré sú v podstate neviditeľné pokiaľ sú zrolované úplne do hora. Ak toto nie je možné použite priehľadné, vzdušné materiály na záclony. Mali by byť vo svetlých farbách.

4.Zrkadlá

Zrkadlo je výborná dekorácia v rôznych miestnostiach. Môžu byť veľmi štýlové a zároveň užitočné. V tmavých izbách dokážu skoro zdvojnásobiť množstvo svetla. Najlepšie umiestnenie je oproti oknu alebo na priľahlej stene pretože odráža denné svetlo do miestnosti

Login

Register

terms & conditions