Najčastejšie otázky

Nižšie sú zodpovedané najčastejšie otázky zákazníkov, ak máte inú otázku, kontaktujte nás telefonicky na čísle 0910 835 761, alebo elektronicky emailom na drevodomzvolen@gmail.com.

Zaujal nás typový dom z Vašej ponuky. Chceli by sme ale s manželkou nejaké zmeny v projekte, je to možné? Aké veľké zmeny to môžu byť?

Sme radi, že Vás zaujal náš dom. U všetkých našich typových projektov sú úpravy možné. Môžete si typové projekty zobrať ako inšpiráciu, dajú sa však upraviť podľa požiadavky konkrétného zákazníka, tvaru a veľkosti pozemku, príjazdu  na pozemok, orientácie ku svetovým stranám, apod. Veľkosť úprav je rozdielna, preto sa kalkulácia projektu s úpravami hodnotí vždy samostatne podľa rozsahu úprav. Je možné zväčšiť alebo zmenšiť okná a posunúť ich polohu, dom zrkadlovo otočiť, upraviť aj prípadnú dispozíciu obvodových priečok, alebo vnútorných deliacich priečok po konzultácii s našimi projektantmi.

Kúpili sme si projekt nášho budúceho domu od inej spoločnosti. Je ale projektovaný z tehál. Našim známym ste postavili dom zo systému DrevodomZvolen. Vzhľadom k tomu, že s Vašimi službami boli veľmi spokojní, radi by sme si nechali od Vás spraviť cenovú ponuku na náš projekt. Je to možné? Ak áno, aké podklady k tomu potrebujete?

Áno, cenovú ponuku Vám radi pripravíme. Rozsah ponuky je najčastejšie ako dom na kľúč,  alebo len holodom – to je podľa dohody. Projekt môžete poslať emailom , pridajte aj Váš telefón pre prípadné upresnenie. Potrebujeme pôdorys v podobe projektu, alebo náčrtku, typ strechy poprípade skladbu panelov pokiaľ sa budú líšiť od nášho štandardu.

Chceli by sme navštíviť nejaký Váš vzorový dom. Je to možné?

Naša spoločnosť nemá postavený klasický vzorový dom. Preto to robíme tak, že vždy umožníme prehliadku rozostavaného domu priamo na stavbe, poprípade už postaveného čo najbližšie k bydlisku každého záujemcu, kde pri osobnom stretnutí vysvetlíme všetko na mieste, ukážeme kvalitu našej práce a zodpovieme prípadné otázky. Pre zákazníkov je vždy prospešné, poučné a takisto obľúbené vidieť všetko „na vlastné oči.

Môže sa stavať montovaný dom aj cez zimu?

Áno. Pokiaľ sa stihne postaviť základová doska bez mrazov, ostatná výstavba tzv. suchá sa môže stavať aj v zimnom období bez problémov.

Ako dlho trvá stavba domu DrevodomZvolen?

Stavba  je veľmi rýchla. Keďže sa jedná prevažne o suchú výstavbu, nie sú potrebné technologické prestávky okrem stavby základov domu. Všeobecne základy vrátane ležatých kanalizacií trvajú zhruba 3 týždne. Celkom trvá stavba domu na kľúč od základov so strechou cca 4 mesiace.

Aká je životnosť drevostavby?

Životnosť drevostavby je háklivou témou. Veľa ľudí má k životnosti drevostavby nedôveru. Nedôvera pramení predovšetkým zo zažitých tradícií, kedy je väčšina z nás zvyknutých skôr na domy z tehál. Technológia drevostavieb je v súčasnej dobe na takej úrovni, že sa ich krátkej životnosti nemusíte obávať. Životnosť drevostavby sa dá ovplyvniť použitím kvalitných materiálov a precízne odvedenou stavebnou prácou. Drevostavba môže vydržať bez akýchkoľvek úprav 120 – 180 rokov.

Nemôže fotovoltaický článok poškodiť dážď, krúpy alebo rozbiť padajúca vetva zo stromu? Ako sú chránené voči vonkajším vplyvom?

Odolnosť samotných modulov sa testuje rôznymi spôsobmi v laboratóriách tak, aby bola zabezpečená ich odolnosť aj v pomerne extrémnych podmienkach. Napríklad – na panel sa vystrelí 10 ľadových guličiek o rýchlosti 82,8 km/hod. priamo na spojenia medzi bunkami a podobne. Ide teda o naozaj pevný materiál. Veľký dôraz však treba klásť aj na samotné upevnenie panelov – či už na streche alebo aj priamo na zem. Tu je taktiež dôležité nezabudnúť na možnú silu vetra, či vplyvy sadania podložia a investovať do kvalitných upevňovacích prvkov. Samotnú inštaláciu odporúčame poistiť.

Ak ste tu nenašli odpovede na vaše otázky, napíšte nám!