Nízkoenergetické montované domy

“Šetrite svoju peňaženku výstavbou nízkoenergetického domu DrevoDom Zvolen…”

Správne navrhnutý a postavený nízkoenergetický dom v sebe spája komfort moderného bývania, energetickú a teda aj finančnú úsporu a navyše je šetrný k životnému prostrediu – ekologické hľadisko.

Úsporné tepelno izolačné vlastnosti

Úsporné izolačné vlastnosti drevostavieb pri porovnaní s klasickými stavbami sú minimálne dvojnásobné, tým je možné ušetriť mnoho prostriedkov vynakladaných na vykurovanie najmä v zime. Dá sa predpokladať neustály nárast cien energií a tým montované domy budú predstavovať nemalé úspory v rodinnom rozpočte. Montovaný dom svojimi vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami predstavuje výhody nielen v zimnom, ale aj v letnom období. Tak ako v zime chráni vnútorný priestor pred pôsobením chladných vonkajších vplyvov, tak v horúcich letných mesiacoch chráni interiér domu pred vniknutím teplého vonkajšieho vzduchu a tak zachováva príjemnú vnútornú klímu domu.

Rýchla realizácia

Doba realizácie štandardného montovaného rodinného domu v prevedení na kľúč zvyčajne trvá okolo 6 mesiacov. Výhodou výstavby drevostavby je väčšina pracovných procesov na takzvanej suchej báze. Z tohto dôvodu je možné realizovať montáž drevostavby aj v zimnom období. Od začatia stavby panelov na pripravenú základovú dosku pri štandardných typoch domov bude váš dom zastrešený do troch dní. Doba realizácie hrubej stavby trvá približne 7-14 dní podľa veľkosti a náročnosti stavby. Pre vás budúcich majiteľov to znamená veľmi rýchly proces pri vyriešení úsporného, zdravého a príjemného bývania.

Zvuková izolácia

Montované domy majú ďalšie výhody napr. zvukovú izoláciu. Tepelno – akustická izolácia inštalovaná v paneloch (stenách) domu má aj veľký význam pri prestupe hluku. Izolácia v montovaných domoch dokáže podstatne lepšie a kvalitnejšie pohltiť bežné hluky, či už z exteriéru alebo aj interiéru.

Dlhodobá záruka a životnosť

Montované drevodomy majú veľký podiel na trhu v Severských krajinách ako sú Švédsko, Fínsko, Nórsko, kde sú kladené veľké nároky na tepelné vlastnosti domov. Taktiež vo vyspelých krajinách ako sú Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko je podiel montovaných drevodomov na trhu v stúpajúcom trende. V našej spoločnosti DrevoDom Zvolen sme sa rozhodli vyrábať montované drevodomy (nízkoenergetické) technologickým spôsobom zaužívaným v týchto vyspelých krajinách Európy. To znamená použité kvalitné, certifikované materiály a overené technologické postupy montovaných domov, kde sú splnené všetky predpisy Európskej únie v oblasti stavebnej fyziky a statiky. Záruka na nosnú konštrukciu u nás je 30 rokov.

Vnútorný priestor

Keďže sú vonkajšie obvodové ako aj vnútorné priečkové steny tenšie ako pri bežných murovaných stavbách, získate pri zachovaní vonkajších rozmerov viac vnútorného priestoru a to až o 14%. Pri štandardnej veľkosti domu to predstavuje plochu jednej miestnosti navyše.

Príjemné bývanie

Drevo ako materiál má výborné vlastnosti, či už mechanické, fyzikálne alebo aj estetické, vynikajúco sa opracováva a na dotyk je to materiál bezkonkurenčne najpríjemnejší. Má krásnu vôňu, je skvelý tepelný izolant a dokáže regulovať vlhkosť prostredia. Drevostavby majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, v porovnaní z ostatnými stavebnými materiálmi používanými v stavebníctve. Tvorba plesní je vylúčená ako i prítomnosť alergénnych látok. Človek má pozitívny a prirodzený vzťah k drevu ako takému. Spracovanie dreva na stavebné účely je energeticky nenáročné, taktiež aj jeho likvidácia predstavuje energeticky i ekologicky nenáročný proces, pričom nezaťažuje životné prostredie.

Naše nízkoenergetické domy sa vyznačujú hneď niekoľkými výnimočnými vlastnosťami:

  • V interiéroch našich nízkoenergetických domov je vždy príjemná klíma vytvorená optimálnou vlhkosťou vzduchu
  • Nízkoenergetické domy poskytujú trvalú ochranu pred vplyvmi počasia v letnom i zimnom obdo
  • Naše domy majú vynikajúcu protipožiarnu ochranu
  • Naše nízkoenergetické domy disponujú, vďaka konštrukčnému riešeniu, výnimočnou protihlukovou ochranou
  • Vďaka prírodným a recyklovateľným materiálom je výstavba našich domov vysoko ekologická